Google Keep (fot. Tabletowo.pl)

Google Keep dostaje podstawową funkcję… po prawie 10 latach istnienia

Jasne, Google ma czasem swoje tempo we wprowadzaniu nowości do swoich aplikacji. Ale czekać prawie 10 lat na udostępnienie jednej z – wydawałoby się – podstawowych funkcji? Nawet jak na Google to sporo.

Google Keep doczeka się zmian

Google Keep to jedna z najpopularniejszych aplikacji do robienia notatek ever. Jak wynika ze statystyk sklepu Google Play, tylko na system Android pobrano ją już ponad miliard razy. Od premiery w 2013 roku nie zmieniła się jednak zanadto. W założeniu, miał to być prosty program do tworzenia wręcz minimalistycznych notatek i list – i trzeba przyznać, że Google bardzo mocno trzymało się tego stylu.

W przeciwieństwie do takich aplikacji jak Notatki Samsung czy OneNote od Microsoftu, Google Keep nigdy nie obsługiwało formatowania tekstu. Nie było żadnej możliwości pogrubienia wybranych słów czy podkreślenia ich w jakikolwiek sposób. Teraz się to zmieni.

Redaktorzy 9to5google, szperający w kodzie najnowszego wydania Google Keep zauważyli, że gigant technologiczny może pracować nad dodaniem narzędzi do formatowania tekstu w swojej małej aplikacji. Wersja 5.22.182.00 zawiera ikony podobne do tych widocznych w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google, tyczących się możliwości włączenia stylu tekstu – pogrubienia, pisania kursywą i podkreślenia.

Należy wspomnieć, że nowych opcji nie da się w żaden sposób aktywować, nawet po zainstalowaniu najnowszej wersji Google Keep. Deweloper zapewne włączy ją w odpowiednim momencie. Czekamy zatem- wszak aplikacja Google z pewnością zainstalowana jest na sporej części Waszych smartfonów!