aplikacja TikTok
(fot. pexels.com)

Niektóre funkcje TikToka tylko dla dorosłych. Będzie bunt nastolatków?

TikTok zaktualizował zasady dotyczące ograniczeń wiekowych dla niektórych funkcji serwisu. Mają one w lepszy sposób chronić nieletnich użytkowników platformy.

Transmisje na żywo na TikToku tylko dla pełnoletnich

Blog TikToka został zaktualizowany o nowy artykuł zapowiadający zmiany w podejściu serwisu do uruchamiania przez użytkowników transmisji na żywo. Streamy będą teraz odgórnie chronione przed dostępem do nich przez nieletnich użytkowników.

@tiktoklive_creator

Go LIVE together via Multi-guest | Enjoy going LIVE with 5 guests; try it and#golivenow #multiguest

♬ original sound – TikTok LIVE Creator

Do tej pory, każdy twórca, który miał przynajmniej 1000 obserwujących, mógł uruchomić transmisję live, nawet jeśli nie ukończył 18 roku życia. Taka opcja była dostępna już dla 16-latków. Dla pełnoletnich użytkowników pozostawiono jedynie możliwość pozostawiania napiwków. To się jednak zmieni 23 listopada.

Od tego dnia, jedynie użytkownicy, którzy ukończyli 18 lat, będą mogli prowadzić transmisje na żywo.

Dodatkowe uprawnienia dla twórców

Oprócz powyższej zmiany, osoby prowadzące streamy, będą mogły ustawić reklamy tak, by trafiały do dorosłych – w wypadku tych transmisji, które nadają się dla starszej widowni. Mogą to być na przykład kanały komediowe, gdzie pojawiają się żarty, których dzieci nie powinny oglądać i słuchać.

Użytkownikom oddano też do użytku kilka innych przydatnych narzędzi do prowadzenia transmisji – na przykład będzie można dodać do 5 gości, z którymi wspólnie rozpoczniemy live’a. Będzie też się dało ustalić słowa kluczowe, dzięki którym ulepszony zostanie system filtracji treści – w tym komentarze.

TikTok
Specyficzne frazy będą mogły być blokowane automatycznie

Transmisje na TikToku stają się jednym z kluczowych źródeł dochodu twórców. Możliwość otrzymywania napiwków podczas występów live to znacznie łatwiejszy do przewidzenia system zarobku niż zdawanie się na łaskę algorytmów proponujących kolejne publikacje.