Tabletowy tydzień (02) | Tabletowo.pl

Tabletowy tydzień (02)

Dołącz do dyskusji 0

Kolejny tabletowy tydzień za nami, pora więc podsumować to, o czym była mowa. A przez ostatnie siedem dni działo się naprawdę sporo.

Tydzień zaczął się od niezbyt optymistycznej informacji na temat ceny Motoroli Xoom w Polsce. Według sklepu Euro ma ona wynosić 2999 złotych, jednak – jak pokazał przykład Asusa Eee Pad Transformer – ceny w tym sklepie są zawyżane, więc możliwe, że cena tabletu amerykańskiego producenta będzie niższa. Skoro już jesteśmy przy popularnym tablecie Asusa – producent potwierdził, że będzie aktualizowany do wersji 3.1 Honeycomb, która to została zapowiedziana na konferencji Google I/O.

Przez ostatnie siedem dni nie obeszło się także bez wielu spekulacji. I tak, czekamy z niecierpliwością na premierę drugiego tabletu HTC – ma nim być HTC Puccini z ekranem o przekątnej 10,1″ i plasterkiem miodu. Na targach Computex firma ViewSonic ma zaprezentować tablet ViewSonic 7x z Androidem Honeycomb i 7-calowym wyświetlaczem. Dowidzieliśmy się też, że Asus, Acer i Lenovo pracują nad urządzeniami z Oak Trail i plasterkiem miodu w wersji 3.1. Ale i tak najważniejsze plotki – naszym zdaniem – to nieoficjalne informacje na temat nadchodzących urządzeń Amazonu.

Tydzień bez informacji o iPadzie 2, to tydzień stracony? Można by to tak ująć. iPad 2 trafił do oferty Play Online Box, gdzie jest dostępny w niezbyt ciekawych cenach. Oprócz tego okazało się, że tablet Apple drugiej generacji jest „superkomputerem pod pachę” – jego moc obliczeniowa równa się tej, jaką miał komputer w 1985 roku. A serwis Flickr potwierdził, że aparat w iPadzie 2 jest zupełnie niepotrzebnym gadżetem.

Pozytywnie, i to dwa razy, zaskoczył nas Samsung. Całkowicie niespodziewanie producent wypuścił aktualizację systemu dla swojego pierwszego tabletu – Galaxy Tab (7″) do wersji 2.3.3 (na razie jedynie we Włoszech). Dobrą wiadomością jest także to, że Samsung Galaxy Tab 10.1 będzie dostępny w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: oprócz czarnej będzie można kupić także białą. A skoro już jesteśmy przy tym modelu, SGT 10.1 WiFi trafi do sprzedaży 8 czerwca.

W ostatnim tygodniu przyjrzeliśmy się rzeczywistemu czasowi pracy baterii najciekawszych tabletów, informowaliśmy o zapowiedzi na japoński rynek slidera Fujitsu LifeBook TH40/D, o pojawieniu się w sprzedaży HTC Flyer – można już zamawiać z oficjalnej strony producenta, a także o udostępnieniu przez Adobe aplikacji na iPada: Eazel, Nav i Color Lava. CEO nVidii, Jen-Hsunow Huangow, ciekawie wypowiadał się na temat tabletów z Androidem – możecie o tym przeczytać tu i tu.

Tradycyjnie już przyjrzeliśmy się przyszłości tabletów. Firma ZiiLABS zaprezentowała dwu- i czterordzeniowe procesory dla tabletów z Androidem Honeycomb, natomiast producenci wyświetlaczy dla tego typu urządzeń zaczynają ciekawą batalię. I tak, Samsung zapowiedział 10,1-calowe ekrany o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, a także składane ekrany, a LG pracuje nad wyświetlaczami AH-IPS.

Zaczęliśmy także ankietę, w której do końca tygodnia (22 maja) możecie głosować jaka przekątna ekranu w tablecie jest idealna.

Pozostałe informacje z ubiegłego tygodnia:
HP Slate 500 – porażka na całej linii
Na tablet Toshiby trzeba zaczekać
Środy z AppStore: Activity Monitor Touch
SnapPad – tablet dla T-Mobile?
Tablety z Chrome OS? Google nie ma ich w planach
LG G-Slate i Samsung Galaxy Tab 10.1 zrootowane
Adobe Flash dla Androida i komputerów teraz w wersji 10.3
Motion CL900 – pierwszy naprawdę ciekawy tablet z Windows 7?

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona