nVidia: Oto dlaczego tablety z Androidem źle się sprzedają

Jestem pewien, że każdy Czytelnik naszego portalu ma własne zdanie na temat słabych wyników sprzedaży poszczególnych, szumnie zapowiadanych, tabletów pracujących pod kontrolą systemu Android. Na szczycie listy przyczyn takiego stanu rzeczy znajdują się dwie pozycje: cena i dostępność. Po przeliczeniu amerykańskich dolarów lub brytyjskich funtów na nasze polskie złote, koszt porządnego tabletu wyposażonego w zielonego robocika jest bardzo wysoki. Co więcej, ciężko jest nawet dokonać samego zakupu, ponieważ, na co skarżą się Czytelnicy, producenci mają zwyczaj opóźniać daty wprowadzenia tabletów na rynek lub wycofywać ze sklepów.

Aktualna sytuacja nie podoba się CEO nVidii, Jen-Hsunowi Huangowi, który, jakkolwiek mocno wierzy w przyszłość urządzeń z Androidem, wyjaśnia, dlaczego żaden z aktualnie dostępnych na rynku tabletów nie potrafi dotrzymać Apple iPadowi kroku pod względem popularności i ilości sprzedanych egzemplarzy.

It’s a point of sales problem. It’s an expertise at retail problem. It’s a marketing problem to consumers. It is a price point problem.

Problem tkwi w sprzedaży. To kwestia znajomości problemu sprzedaży detalicznej, marketingu oraz ceny.

Jen-Hsun Huang przyznaje, że złym posunięciem było pojawieie się pierwszych tabletów z Androidem z modułem 3G, bez możliwości zakupu urządzenia z konfiguracją obejmującą wyłącznie Wi-Fi.

The baseline configuration included 3G when it shouldn’t have. (…)
Tablets should have a Wi-Fi configuration and be more affordable. And those are the ones that were selling more rapidly than the 3G and fully configured ones.

Podstawowa konfiguracja obejmowała 3G, a nie powinna. (…)
Tablety powinny być dostępne w konfiguracji Wi-Fi i być bardziej atrakcyjne cenowo. Właśnie dlatego te
[bez modułu 3G] sprzedawały się szybciej niż tablety w pełnej konfiguracji obejmującej 3G.

CEO nVidii powiedział wcześniej, że zadowolony jest z kierunku, w jakim rozwijają się tablety wyposażone w autorski SoC koncernu – Tegrę 2. Swoją wypowiedź podsumował optymistycznymi słowami:

But those problems are all getting solved. The rate at which these Honeycomb Tegra 2 tablets are being improved is really stunning. I think all of the manufacturers have now recognized that and readjusted their plans.

Wszystkie problemy są aktualnie rozwiązywane. Tempo, z jakim tablety z Androidem Honeycomb i Tegrą 2 są ulepszane i rozwijane, jest naprawdę niesamowite. Myślę, że wszyscy producenci już zdali sobie z tego sprawę i dostosowują do niego swoje plany.

W moim odczuciu pan Jen-Hsun Huang ma dużo racji, a jego spojrzenie na aktualną sytuację na rynku jest świeże i obiektywne. Biorąc pod uwagę jego optymistyczne i pełne nadzei wypowiedzi, można założyć, że nVidia wiąże plany z Androidem Honeycomb. Czyżby był to znak, że Kal-el będzie prawdziwą tabletową rewolucją?

źródło

Komentarze

 • agn

  a dla mnie tablet bez 3g to nie tablet, dziwi mnie jego podejscie

  • blackjack

   Zgadzam sie.

  • ghostCat

   Nie dokonca. Jest duże prawdopodobieństwo, ze masz rowńiez smartfona wiec najprawdopodobniej masz tez pakiet danych, wiec zawsze mozzesz udostępnić neta z telefonu. Dla mnie całkiem rozsądne rozwiazanie. Mam jeden spory pakiet i kiedy dochodzi do sytuacji kiedy potrzebuje tabletu a nie jestem z zasięgu wifi to udostepniam iPadowi neta z htc. Dla mnie bomba ;-) choć ktoś inny może chcieć 3G w tablecie. Spoko.

   • kashiash

    mam 2 telefony na jednym 2 GB danych, na drugim 2,5 pierwszy konczy mi sie ok 7 dnia miesiaca, drugi ok 15. od 15go bylbym bez netu gdybym w tablecie nie mial 3ciej karty z 3G na 15 GB.

    Z wifi korzysta moj 3 laetni syn, jak uzywa ipada do grania w domu, poza domem nie wyobrazam soebie uzywania tableta bez 3G

   • agn

    no mi bardziej chodzi o to zeby nie być zależny od dwóch urządzeń, wkoncu po to sie płaci mamone żeby te użądzenie działało około 8 h i nie trzeba byłoby byc zaleznym od bateri w smartphonie a ta wiadomo przy właczonym 3g plus wi-fi nie pociągnie dlugo. dodatkowa sprawa to uciążliwość tych czynności. z 3g poprostu włączam modem i ciesze sie internetem :) poprostu 3g= wygoda, a taki ma byc z założenia tablet jak mniemam ;p

 • asura

  Mała ilość aplikacji działających z najnowszym andkiem, mniejsza ilość gier i innych pierdół w porównaniu z apple i przede wszystkim mniejsza reklama niż koncern z jabłuszkiem w logo, to główni winowajcy imo.

 • asura

  A poza tym ile tak naprawdę mamy poważnych “graczy” na rynku chyba tylko motorolę xoom i samsung galaxy tab jak na razie to mało żeby oceniać.

 • Lost

  Używanie 3g generuje spore koszty dodatkowe. Cena samego tabletu jest wyższa nawet o 500 pln, do tego koszt mobilnego internetu od 30 pln na miesiąc. W sumie w przeciągu 24 miesięcy to dodatkowe minimum 1200 pln. Optymalna sytuacja to wydanie jednocześnie różnych modeli do wyboru.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona