Ważne

nVidia: Nowe tablety z Androidem są znacznie lepsze od swoich poprzedników

nVidia jest zadowolona z nowej generacji tabletów działających pod kontrolą systemu Android. Według Jen-Hsuna Huanga, CEO nVidii, pierwsze urządzenia z zielonym robocikiem na pokładzie były zbyt drogie i zbyt wolne, a ich system operacyjny nieprzystosowany do działania na tego typu sprzęcie.

Huang dodaje, że dużą wadą pierwszych tabletów z Androidem była ich dostępność wyłącznie w salonie operatora i tylko z opcją 3G. Gdyby w sprzedaży znajdowały się tańsze modele z samym Wi-Fi, które można by kupić w dowolnym sklepie z elektroniką, Android stałby się popularny dożo wcześniej.

Huang twierdzi, że adaptacja pierwszych silników graficznych nVidii w tabletach nastąpiła nieoczekiwanie wolno, jednak pokłada duże nadzieje w urządzeniach nowej generacji.

A new wave of tablets are now ramping up and are even more affordable and available on retail channels with WiFi configurations all over the world. You’re also starting to see a lot of different shade of platforms, from devices that are like the Asus transformer where it is a tablet in one configuration and has a detachable keyboard in another configuration. And so those kind of devices are getting a lot of interest and available in computer channels all over the world.

We’re going to expect another wave of tablets that are coming out to the marketplace now, ones that are even thinner and even lighter than the best offerings from anyplace, any supplier in the world. And those devices are just in the process of ramping. There’s the really exciting new build of Honeycomb called Honeycomb 3.1 that Google just demonstrated the other day at Google I/O. We are basically stitching that up now.

Pojawiła się nowa generacja tabletów, które są tańsze i dostępne w sklepach na całym świecie, także w konfiguracji obejmującej wyłącznie opcję Wi-Fi. Odcisnęły na nich piętno także inne platformy, począwszy od modelu Asus Transformer, który w jednej konfiguracji jest samym tabletem, a w drugiej laptopem z dołączaną klawiaturą. I to właśnie te urządzenia zdobywają największą popularność i są dostepne przez największe kanały sprzedaży elektroniki na całym świecie.

Spodziewamy się kolejnej generacji tabletów, które w tej chwili zostają wprowadzone na rynek. Są cieńsze i lżejsze od najlepszym modeli od jakiegokolwiek producenta na świecie. A te urządzenia są tylko małym krokiem naprzód. Nowa wersja Androida zaprezentowana podczas konferencji Google I/O, Honeycomb 3.1, jest naprawdę ekscytująca. Jest tym, czego się teraz trzymamy.

Pan Jen-Hsun Huang brzmi dosyć przekonująco. Czy Wy też wierzycie w Androida tak mocno, jak on?

źródło

Komentarze

 • Marian

  Na pewno cieszy fakt, że CEO nVidii również wierzy w Androida natomiast warto żeby nVidia popracowała nieco nad efektwnością swoich czipów graficznych

  • agn

   przeciez są najlepsze na rynku, trzeba czekac az konkurencja cos wymysli albo pojawią sie bardziej wymagajace aplikacje

  • Edward

   Właśnie… bardziej wymagające aplikacje! Wyścig w postaci ilości rdzeni trwa. A nikt nie myśli nad jak najlepszym wykorzystaniem tego co się teraz ma.

 • Marian

  Nie twierdzę, że nVidia jest “do niczego”.
  Po prostu jestem nieco rozczarowany wydajnością Tegra 2 jako potencjalny nabywa Transformera / S. Galaxy 10.1 – przykładowo odtwarzaniem filmów w formacie h.264 (pliki mkv) High Profile.
  Nie patrzę na temat przez pryzmat konkurencji rynkowej a raczej nas użytkowników.
  “Wymagające aplikacje “? Tak, tego nam trzeba na Androida. I tego nam wszystkim życzę :)

  • Damian

   High Profile z mkv działa na Andku 3.1. Jedyny minus (do tej pory) jest taki, że aplikacja od filmów gubi dźwięk ze ścieżki audio. Natomiast mp4 czy avi w HD i HP działa jak najbardziej płynnie i bez przeszkód.

   • Bardzo proszę o spokój i zaprzestanie zawierania w swoich komentarzach wyzwisk pod adresem innych użytkowników portalu. Każdy ma prawo do swojego zdania, które inni powinni szanować.

   • Zex

    @Marian napisał o przypadłości samej Tegry, nie Robocika.
    BTW porównywałem sam iPada2 z jednym z dostępnych obecnie w PL tabów z Tegrą. Może na superboyu płynność odtwarzania będzie lepsza niż w iPadzie2, obecnie platforma od Jabłka jest do tego lepsza. (Co mnie nie cieszy :( )

    • Marian

     “@Marian napisał o przypadłości samej Tegry, nie Robocika.”

     “Robocika” bronię rękami i nogami (i argumentami oczywiście :)) – przyszłość należy do Androida. Wystarczy spojrzeć na relację z Google IO.

   • Damian, może u Ciebie na stronie obrażanie Czytelników jest na porządku dziennym, ale my sobie na to nie pozwolimy.

 • Marian

  Nie wiem kto Ci dał prawo do obrażania innych ale nie ma na to zgody.
  Natomiast wierzę, że redakcja tabletowo.pl będzie odpowiednio reagować na żenujące komentarze.

  Odnośnie sedna sprawy – czas pokaże kto ma rację …

 • Lost

  Android musi ruszyć ostro na tabletach, to tylko kwestia czasu. Szkoda, że samo Google namieszało w kwestii odpowiedniego systemu. Mam na myśli fakt, iż przed premierą Honeycomb zapowiedzieli, że najlepszym sposobem na wydajne oprogramowanie dla tabletów jest osobny system specjalnie dostosowany tylko na duże wyświetlacze, w odróżnieniu od tego na smartfony. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że wycofują się z tej polityki i podzielony Android zostanie zjednoczony wraz z nadejściem lodowej kanapki. Będzie ten sam system na każde urządzenie z Androidem, nie ważne czy jest to niskobudżetowy telefon, czy czterordzeniowy tablet. Widocznie mała ilość dostępnych urządzeń nie zachęcała programistów do pisania osobnych aplikacji na Honeycomb, więcej można zarobić na smartfonach, które sprzedają się w milionach egzemplarzy. Krok Google wydaje się być słuszny, szkoda że tak spóźniony.

  • @Lost
   od poczatku bylo wiadomo ze obie linie docelowo zostana polaczone.

   • Lost

    Ja mam inne odczucie, szczególnie po kampani Xooma, gdzie wyśmiewano w zgrabnej reklamie jednolity system na urządzeniach Apple.

    • zle odebrales reklame… poza tym tu nie chodzi o oddczucia ale taki byl plan od poczatku.

 • JFS

  Nie chwytam o co chodzi ? Na nowa generacja tabletów to jest xoom i transformer, czy chodzi o coś co dopiero się pokaże ?

  • To generacja tabletów z Androidem Honeycomb 3.1 – czyli Xoom, Galaxy Tab, Transformer i te, które dopiero pojawią się ma rynku.

 • ZEB

  Przyjęcie założenia, że będzie jedna wersja Androida jest w pełni uzasadniona – obecnie jest z tym spory bałagan – te same urządzenia zależnie od kraju albo operatora maja lub nie , dostępne upgrady.

  Polityka aktualizacji systemu dla urządzeń z Androidem jest niezrozumiała – pojawiają się informacje, że dany sprzęt otrzyma aktualizacje a inny nie – już kupując powinienem dokładnie wiedzieć mam zagwarantowany darmowy upgrade do wersji X.X albo przez okres np 1 roku.
  Moim zdaniem brak upgrad’ów to świadoma polityka mająca “zmuszać” klientów do kupowania kolejnych nowych telefonów / tabletów – no cóż w takich czasach żyjemy.

  Poprawa / optymalizacja systemu z punktu widzenia stabilności działania oraz optymalizacji zużycia energii (miałem Galaxy S i go sprzedałem – telefon się wieszał z byt często a do tego codzienne trzeba go było ładować)

 • agn

  ale cyrk :D przeciez to sa tylko rzeczy :P nie ma sie co spinać;p powiem krótko. kupuuje sprzet z tegrą 2. jezeli po roku pojawi sie przykladowo kal-el i będą istnieć aplikacje potrzebujące takiego sprzetu to sprzedam sprzet i kupie nowsza wersje. jak nie bedzie aplikacji to po co mam kupowac lepszy sprzet

 • Ris

  “Gdyby w sprzedaży znajdowały się tańsze modele z samym Wi-Fi, które można by kupić w dowolnym sklepie z elektroniką”

  Tego najbardziej brakuje.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona