Motion CL900 – pierwszy naprawdę ciekawy tablet z Windows 7?

Nie oszukujmy się – pierwszym, co przychodzi na myśl po usłyszeniu “tablet z Windows 7” jest słaby czas pracy na baterii. Nie bez powodu, ponieważ jak do tej pory wszystkie urządzenia wyposażone w ten system nie przekroczyły magicznej bariery 5 godzin zabawy na akumulatorze. Windows 7 to system żywcem przeniesiony z komputerów i laptopów, więc nie można wymagać, że będzie intuicyjny lub w pełni dostosowany do obsługi palcem (przynajmniej nie w tej wersji). Skupia się raczej na biznesowym segmencie rynku i tam sprawuje się świetnie. Jednak… wielu aktualnych posiadaczy “blaszaków” z Windowsem 7 chciałoby mieć urządzenia na których mogliby robić dokładnie to samo, co na swoich komputerach będąc gdzieś poza domem. Czyżby tablet Motion CL900 był pierwszym, który znajdzie miejsce w sercach członków rozrywkowej części rynku? Nie wiadomo, ale ma na to ogromną szansę.

Motion CL900 wyposażono w procesor Atom Z670 o częstotliwości taktowania zegara 1,5 Ghz, układ graficzny GMA 600, 10.1-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, 1 GB RAM (z możliwością wymiany na 2 GB), 30 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, Bluetooth 3.0, 3G, GPS, czytnik kart pamięci, złącze USB 2.0, wyjście miniHDMI, aparat cyfrowy 3 Mpx, kamerkę do wideorozmów 1,3 Mpx oraz 32-/64-bitowego Windowsa 7 Home Premium lub Professional. Przewidywany czas pracy na baterii tabletu Motion CL900 to, uwaga uwaga, 8 godzin. Taki wynik urządzenie osiąga dzięki mocnemu ogniwu 43 Whr.

Ciekawostką tego modelu jest jego fizyczna wytrzymałość. Poniższy film przedstawia testy wytrzymałościowe Motiona CL900 polegające na zrzucaniu tabletu z różnych wysokości na różne powierzchni. Co najważniejsze – urządzenie z każdej próby wyszło bez szwanku!

Tablet, który może zastąpić komputer i którym można rzucać do woli? Dla mnie bomba! :)

Motion CL900 można zamówić na stronie MotionComputing za 899$.

źródło
źródło

Komentarze

 • Zex

  To nie bomba, tylko cegła.
  Poza tym nihil novi…

 • domator

  Właśnie jestem po lekturze filmików z YTB i w sumie przyjemność z korzystania żadna… niepłynnie, niefajnie to działa wszystko. Windows po prostu wymięka. Ale specyfikacja ciekawa… tylko

 • Henrietta

  Kto broni zainstalować Linuksa? :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona