Tabletowy tydzień (01) | Tabletowo.pl

Tabletowy tydzień (01)

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnio otrzymujemy coraz więcej mejli z pytaniami czy możemy zacząć pisać podsumowania każdego tygodnia, bo znacznej części z Was najnormalniej w świecie brakuje dnia na częste odwiedzanie Tabletowo.pl. Od jakiegoś czasu nad tym myślałam, a skoro pojawiła się dodatkowa motywacja – voila! :) Przed Wami przegląd najciekawszych informacji z ostatnich siedmiu dni.

Początek tygodnia przyniósł zażartą dyskusję na temat iPada – zarówno jego zalet, jak i wad. Abstrahując jednak od samego artykułu, czytając komentarze można było odnieść wrażenie, że właściciele tego tabletu (będący w większości także wielkimi fanami marki) nie potrafią zrozumieć, że ktoś może mieć własne zdanie na temat iPada i uważać, że coś w nim jest nie tak. Doprowadziło to jednak do bardzo ciekawej dyskusji, dzięki czemu pobiliśmy rekord ilości komentarzy ;) A skoro już jesteśmy przy iPadzie – Apple wydało aktualizację systemu do wersji iOS 4.3.3, która usunęła śledzenie lokalizacji użytkowników, a Jarek przetestował dla Was bardzo ciekawy odtwarzacz na iPada w serii „Środy z AppStore”, a mianowicie Planetary.

Nie sposób nie wspomnieć także o tablecie Asus Eee Pad Transformer. Po tym, jak w sieci pojawiły się informacje, że producent nie sprosta zainteresowaniu swoim modelem, przedstawiciel firmy postanowił wszystkiemu oficjalnie zaprzeczyć. Stwierdził, że „to naprawdę zależy od popytu„, co potwierdziło nas w przekonaniu, że problemy z produkcją Eee Pad Transformer to tylko plotki. Zamieściliśmy także mnóstwo pytań i odpowiedzi na temat tabletu Asusa, dzięki czemu wszystkie informacje odnośnie Eee Pad Transformera znajdziecie w jednym miejscu.

Pofantazjowaliśmy też nad przyszłością tabletów, które niewątpliwie zadomowią się na rynku na dłużej, jak wynika z ostatniego raportu Nielsena. Pojawiły się plotki, jakoby iPad 3 miał posiadać trójwymiarowy ekran. Okazało się, że firma RIM intensywnie pracuje nad 10-calowym tabletem, którego testy już się rozpoczęły, natomiast Acer nad tabletem z MeeGo. Poznaliśmy także więcej spekulacji na temat ewentualnego tabletu Amazon, który rzekomo ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Sympatię Czytelników Tabletowo.pl zyskała także koncepcja Bento Book.

W ciągu ostatnich kilku dni potwierdziło się również, że LG Optimus Pad w Europie będzie drogi oraz że warto czekać na rynkową premierę tabletów Samsunga: Galaxy Tab 8.9 i Galaxy Tab 10.1, bo ich cena ma być całkiem przystępna.

Zapoczątkowaliśmy również serię artykułów „Okiem Tabletowo.pl” – w pierwszym z nich przyjrzeliśmy się tabletom, na które warto czekać (naszym zdaniem).

Poniżej pozostałe newsy:
Aplikacje z Androida na BlackBerry Playbook (wideo)
Kolejne tablety Asusa „w drodze”
Acer Iconia Tab A100 już 14 maja w Wielkiej Brytanii
Samsung Galaxy Tab WiFi z gorszą specyfikacją niż 3G
Rysowanie na tablecie, czyli jak naprawdę wygląda Scribe na HTC Flyer
Tablet Yarvik 7. Kolejny niskobudżetowiec na polskim rynku
Archos 9 z nieco lepszym procesorem
BeBook Live – najlepszy tablet do łazienki :)

______

Macie może jakiś pomysł na nazwę podsumowań? Dajcie znać.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona