7 powodów dla których nie powinieneś kupować iPada 2 - Tabletowo.pl

7 powodów dla których nie powinieneś kupować iPada 2

Tabletowo.pl 7 powodów dla których nie powinieneś kupować iPada 2 Apple Felietony Nowości

O iPadzie 2 pisaliśmy, piszemy i będziemy pisać bardzo dużo na łamach Tabletowo.pl (recenzja iPada 2). Jednak, biorąc pod uwagę popularność tego tabletu, ciężko jest o nim nie wspominać – przecież stanowi solidny fundament całego tabletowego rynku.

Właśnie dlatego postanowiliśmy napisać dlaczego nie powinieneś kupować iPada 2. Apple wytworzyło wokół tego urządzenia unikalną aurę sprawiającą, że przeciętny klient nie może się powstrzymać i po prostu idzie do sklepu i je kupuje. Wielu użytkowników iPada 2 tak bardzo kocha swoje tablety (szczególnie białe), że kładzie się spać przyciskając je do piersi. Jednak nie dajmy się zaślepić i nie dostrzegajmy samych superlatyw – otwórzmy szeroko oczy i przyjrzyjmy się słabościom iPada 2.

Ekran

iPad 2 ma dokładnie ten sam ekran co iPad 1 – wykonany w technologii IPS wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Nie sądzicie, że skoro tablet ma w sobie cyfrę 2 i, teoretycznie, jest następcą poprzednika, Apple powinno go wyposażyć w ekran o wyższej rozdzielczości? Większość tabletów z Androidem Honeycomb ma wyświetlacze 1280 x 800 w proporcjach 16:9, które zapewniają lepsze doznania niż standardowe 1024 x 768 i 4:3.

iTunes

Ta aplikacja potrafi działać na nerwy. iTunes, jeżeli nie ma się złamanego systemu na swoim iPadzie, jest jedyną metodą przesłania muzyki, filmów, zdjęć czy aplikacji z komputera na tablet. Działa powoli, wiesza się, długo synchronizuje, ciągle archiwizuje, sprawdza jakieś certyfikaty, wywala błędy… innymi słowy działa jak system Windows. Dlaczego, moje drogie Jabłuszko, zostaliśmy skazani na używanie tak nieprzyjemnego w obsłudze programu? Czy iTunes kiedykolwiek będzie tak intuicyjne jak sam iOS?

Dane w chmurze

Posiadacze tabletów i smartfonów z Androidem od dawien dawna mogą cieszyć się zdalnymi kopiami zapasowymi swoich kontaktów i najważniejszych danych na serwerach Google. Wystarczy wpisać login i hasło, reszta robi się sama i nie wymaga żadnych ceregieli ani zewnętrznych aplikacji. Brakuje mi tego w iOS…

Jednak w sieci ostatnio pojawiły się plotki, że Apple zaprezentuje zupełnie nową usługę, iCloud (jakże wyszukana nazwa, nie sądzicie?), która pozwoli na synchronizację danych z zewnętrznym serwerem. Oby to była prawda!

Rozmiary

iPad 2 jest cieńszy i lżejszy od poprzednika, ale nadal zbyt nieporęczny, aby używać go dłużej, niż przez dwie, trzy godziny. Nie jest to jednak wada wyłącznie tego tabletu – komfort użytkowania urządzeń z 10- i 7-calowymi ekranami jest nieporównywalny na dłuższą metę.

Na dodatek, o czym wspomniałem już w artykule o różnicach pomiędzy iPadem 1 i 2, tablet Apple drugiej generacji wydaje się bardzo delikatny, a tylna pokrywa, wykonana z aluminium, jest śliska i użytkownik boi się, że tablet najzwyczajniej w świecie wysunie mu się z rąk.

Aparat

Sama idea aparatu fotograficznego w tablecie jest dla mnie abstrakcją, jednak wydaje się to być ostatnim trendem technologicznym na rynku. Porównując w tej kategorii iPada 2 z konkurencją, tablet Apple wypada co najmniej nieciekawie. Pomimo funkcji nagrywania filmów w HD 720p, zdjęcia robione aparatem cyfrowym są słabej jakości, a kamerką do wideorozmów – tragicznej.

Głośnik

Według mnie głośnik, mimo, że monofoniczny, w iPadzie jest naprawdę dobry: głośny, dobrze oddaje niskie i wysokie tony, nie zniekształca dźwięku, nie harczy. Głośnik iPada 2 można opisać w podobny sposób, ale, według mnie, w tym tablecie bardziej odczuwa się jego monofoniczność – dźwięk wyraźnie wypływa z jednej strony i ucieka w bok. Stwarza to dziwne wrażenie asymetrii.

Porty

O tym, czego nie ma, a powinien mieć, Apple iPad 2, można napisać wypracowanie. Każdy dobry tablet z Androidem Honeycomb wyposażono w wyjście HDMI, czytnik kart pamięci, czasem złącze USB-host pozwalające na podpięcie dysku wymiennego. W iPadzie 2 nie znajdziemy takich rarytasów – za przejściówkę USB-HDMI lub VGA trzeba zapłacić i wielu to rozwiązanie jest bardzo nie na rękę. Sporo wody upłynie zanim Apple zdecyduje się na rozszerzenie możliwości swojego tabletu przez dodanie nowych portów. Myślę, że tego typu nowości możemy spodziewać się gdzieś koło 2016 i premiery iPada 5.

Zgadzacie się z powyższym? Zapraszam do (gorącej) dyskusji!

Update: dlaczego warto kupić iPada 2.

inspiracja

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona