Archos 9 z nieco lepszym procesorem

Archos to jedna firm, która najszybciej zrozumiała, że jeśli chce się walczyć o klienta na tabletowym rynku, trzeba mu zaoferować ciekawy sprzęt, którego stosunek jakości do ceny będzie odpowiedni. Tak jest w większości tabletów Archosa, których cena przyciąga potencjalnych nabywców. Z doświadczenia naszych Czytelników (tu i tu) wiemy, że model Archos 101 potrafi zadowolić mniej wymagających (po bliższym spotkaniu z modelem Prestigio MultiPad PMP7100C, będącym przebrandowanym Archosem 101, niestety nie potrafimy tego samego powiedzieć – ale my oczekujemy od tabletów czegoś więcej niż tylko tego, by jakoś działały).

Archos to także jedna z niewielu firm, która raz na jakiś czas przypomina sobie o starszym sprzęcie, znajdującym się w jej portfolio od dłuższego czasu. Tak też jest w przypadku modelu Archos 9, który doczekał się aktualizacji procesora – w wersji z 2011 roku znajdziemy Intel Atom Z515 o zegarze 1,2 GHz zamiast Intel Atom Z510.

Archos 9 pracujący w oparciu o Windows 7 został wyposażony w 8,9-calowy ekran oporowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 32GB SSD, kamerkę 1,3 Mpix, Bluetooth 2.0 oraz wymienną baterię, mającą pracować maksymalnie przez pięć godzin.

Odświeżony tablet kosztuje 430 dolarów (ok. 1200 zł).

źródło

Komentarze

 • Mike

  Witam,

  Czy to nie jest błąd w tekście – ekran oporowy, czy tak jest w rzeczywistości ? Bo osobiście zamierzam kupić archos 101 16 gb, tyle, że ten oferuje coś nowego, 32 GB SSD, no a wyświetlacz oporowy zwany opornościowym/rezystancyjnym dyskwalifikuje dla mnie to urządzenie.

  • Hej,
   w sumie to jest dobre pytanie. Źródło newsa twierdzi, że ekran jest rezystancyjny, ale jak się dłużej poszpera w sieci, można dojść do wniosku, że jest kilka wersji tego urządzenia. Ale sugerowałam się stroną producenta, gdzie jest wyraźnie napisane: “Resistive touch screen”.

 • Mike

  No to biorę Archosa 101 :)

 • Mar Tian

  Jeżeli w netbookach Atomy N550 nie dają rady (albo AMD C-50 w Iconia Tab W500), to ten Archos z Z515 to dopiero porażka… Choć taki W500 jest sporo droższy.

 • Maciek

  @mart ian; Cieszy mnie że czytelnicy sporo wiedzą. Zawsze jako czytelnicy tabletowo.pl musimy brać pod uwagę że portal nie promuje sprzętu tylko nas informuje. Dlatego fajnie jest widzieć że czytelnicy “swoje wiedż” i dokonują swoich wyborów :) Tak właśnie ma byc.

 • Maciek

  Miało być “swoje wiedzą” i dokonują… Przepraszam.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona