Ważne

Rysowanie na tablecie, czyli jak naprawdę wygląda Scribe na HTC Flyer

Jedną z najważniejszych funkcji tabletu HTC Flyer jest Scribe – dzięki aktywnej powierzchni ekranu i specjalnemu stylusowi możemy rysować i tworzyć ważne notatki tabletu w dowolnym momencie użytkowania. Serwis Netbooknews opublikował dziś film przedstawiający artystę, który pokazuje, jak Scribe działa w praktyce. Według niego dokładności pracy nie można porównać z profesjonalnymi tabletami graficznymi, ale jest wystarczająco dobra, aby móc pisać notatki lub rysować mapy w biegu.

Wspomina także, że po jakimś czasie użytkowania można nauczyć się techniki pozwalającej na położenie nadgarstka na ekranie tabletu i kontynuowanie rysowania bez przerywania linii. Jedynym warunkiem jest przymus, aby rysik dotknął ekranu pierwszy, przed skórą dłoni.

Podsumowując, technologia Scribe raczej nie będzie miała zastosowania dla profesjonalnych grafików i artystów, jednak dla przeciętnego Kowalskiego będzie idealna, by, w dowolnym momencie, zapisać ważne informacje. Wyobraźcie sobie, że w barze spotykacie ładną dziewczynę. Po dwudziestu minutach rozmowy ona musi już uciekać, ale chce Wam zostawić swój numer. Co wtedy robicie? Zamiast szukać serwetki i długopisu, wyciągacie Flyera, uruchamiacie Scribe i zapisujecie numer nowopoznanej znajomej wywołując uśmiech podziwu na jej twarzy. :)

Jest jednak pewien szkopuł… w sieci pojawiło się sporo informacji, że rysik do HTC Flyera nie będzie dołączony do zestawu, z jakim sprzedawany będzie tablet. Zdania na ten temat są podzielone, jedni mówią, że klienci będą zmuszenia zapłacić dodatkowe 80$ za stylus, a drudzy – że pióro znajdzie się w pudełku, a dodatkowe koszta obejmować będą jedynie wymiennie sztuki zgubionych lub uszkodzonych stylusów. Jak będzie naprawdę? Przekonamy się już niebawem.

Warto jednak przypomnieć, że Bartosz Żuk, product manager HTC, powiedział jakiś czas temu, że stylus będzie dołączony do zestawu – i tego się trzymamy (1:54 na poniższym wideo).

źródło

Komentarze

 • Michał

  jakby miał 10cali to byłby idealny do notowania. W obecnej chwili zrezygnowałem po części z zeszytów i notatki na ćwiczeniach i wykładach robie na ipadzie (z pomocą stylusa), ale nie jest to idealne rozwiązanie (chociaż po krótkich bojach wychodzi to całkiem dobrze – tekst pisany wprowadzany z klawiatury, wzory i wykresy odręcznie)

 • Maciek

  Scribere znaczy pisać, jak sama nazwa wskazuje. Troche jak jesionka bo na zime. :)

 • wacek

  Ale do tego będzie pasował każdy rysik do ekranu pojemnościowego. Na ebay-u z przesyłką do polski 2$. Ten rysik od flayera będzie miał prawdopodobnie dodatkowe opcje bo gdzieś wyczytałem że będzie miał bluetooth, tyle że nie wiem po co…

 • Michal

  No nie, Rysik do ekranów pojemnosciowych imituje nacisk palcem. Jak dobrze przeananalizujesz filmiki z flyerem to zobaczyczysz, że to nie jest zwykły Rysik a wykorzystano jakieś inne rozwiazanie (dotknięcie rysikiem ekranu automatycznie tworzy screen po którym można pisać – urządzenie wykrywa, ze ekran został dotknięty rysikiem a nie palcem.

 • Marek T.

  Czy HTC Flyer ma możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych jak Samsung Tab?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona