10-calowy tablet RIM zadebiutuje w tym roku? - Tabletowo.pl
Ważne

10-calowy tablet RIM zadebiutuje w tym roku?

Tabletowo.pl 10-calowy tablet RIM zadebiutuje w tym roku? Nowości Plotki / Przecieki

Takiego przebiegu zdarzeń można się było spodziewać. Każdy z producentów (prócz Apple, który jest w tym przypadku bardzo konsekwentny) będzie dążył do tego, by mieć w swoim portfolio przynajmniej dwa tablety, posiadające ekran o różnych przekątnych. Taką politykę można zauważyć ostatnio u Acera, Asusa czy Samsunga, który poszedł na całość i już wkrótce na rynku będzie można wybierać spośród trzech rożnych tabletów – Galaxy Tab (7″), Galaxy Tab 8.9 oraz Galaxy Tab 10.1 (ewentualnie 10.1v). Niedawno także HTC zdradziło nam, że pracuje nad 10-calowym tabletem, a żeby było jeszcze ciekawiej – Toshiba ma w planach na ten rok tablet z ekranem 7-calowym.

Ale to jeszcze nie wszyscy producenci, którzy zamierzają poszerzyć swoje oferty o modele z większymi bądź mniejszymi ekranami od obecnie zapowiedzianych lub wprowadzonych już do sprzedaży. Należy do nich doliczyć firmę Research In Motion, która – według najnowszych spekulacji – intensywnie pracuje nad 10-calowym tabletem.

Urządzenie to ma nie być kolejną generacją 7-calowego modelu Blackberry Playbook (jak ma to miejsce u Apple), a kolejnym tabletem, dołączającym do portfolio producenta.

Wstępne informacje zdają się sugerować, że premiera 10-calowego BlackBerry Playbook (lub jakkolwiek inaczej miałby się nazywać) ma mieć miejsce pod koniec roku – w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Producenci decydujący się na wprowadzanie do sprzedaży tabletów z ekranami o różnej wielkości liczą na większe zainteresowanie ze strony nas, klientów myśląc, że jeśli nie trafią w nasz gust modelem 7-calowym, to może 10-calowy nam się spodoba. Każdy ma swój gust i swoje wymagania, przez co szuka sprzętu najbardziej zbliżonego do ideału. Nie ma więc co się dziwić, że coraz więcej firm wchodzi na rynek z kilkoma różnymi tabletami, chcąc zdobyć choć kawałeczek tabletowego rynku. Dla nas to tylko lepiej – im więcej tabletów na rynku, tym większy mamy wybór.

Warto zaznaczyć, że na razie firma RIM oficjalnie nie zajęła żadnego stanowiska w sprawie 10-calowego tabletu.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona