Ważne

Tablet Yarvik 7. Kolejny niskobudżetowiec na polskim rynku

Ostatnio na polskim rynku możemy zauważyć wysyp niskobudżetowych tabletów internetowych. Zapoczątkował go nieco ciekawszy Trak tPad-7121 (ekran pojemnościowy 7″, procesor 1,2 GHz i 512MB RAM) za 899 złotych, później poznaliśmy model Lark FreeMe 7.01 (7″, procesor 800MHz i 256MB RAM) za 499 złotych. Idąc za ciosem, do sklepów trafił właśnie niskobudżetowy tablet Yarvik 7, którego cena jest identyczna, jak ostatniego z wymienionych urządzeń – 499 zł. Co oferuje, poza dwuletnią gwarancją?

Przede wszystkim 7-calowy ekran oporowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, Androida 2.1, procesor o zegarze 600 MHz oraz 256MB pamięci RAM. Więcej na jego temat znajdziecie w poniższej informacji prasowej.

Na polski rynek trafił właśnie najnowszy multimedialny tablet marki Yarvik. Urządzenie wyposażone jest w siedmiocalowy dotykowy ekran, system operacyjny Android oraz 4 GB wbudowanej pamięci (z możliwością rozszerzenia za pomocą kart MicroSD). Jego podstawowymi zaletami są wszechstronność, niewielkie gabaryty oraz przystępna cena – 499 zł.

Yarvik 7” to doskonałe urządzenie dla osób, które chcą mieć stały, wygodny dostęp do Internetu (np. serwisów społecznościowych, informacyjnych, stron z filmami) oraz multimediów – tablet doskonale sprawdzi się jako odtwarzacz audio i wideo, czytnik e-książek, przenośna konsola do gier, itp.

Najnowszy produkt Yarvik wyposażony jest w wytrzymały ekran dotykowy o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Do obsługi urządzenia służą również ergonomicznie rozmieszczone przyciski funkcyjne oraz kółko scroll, umożliwiające proste i szybkie poruszanie się w menu i uruchamianie poszczególnych funkcji/aplikacji.

Dodatkowo, tablet dysponuje 4 GB pamięci wewnętrznej. Jeżeli jednak nie wystarczy to do pomieszczenia wszystkich zdjęć, klipów wideo i innych plików, pojemność pamięci można zwiększyć wykorzystując w tym celu karty MicroSD. Użyteczną funkcją jest także czujnik położenia, zaś sprawną i wydajną pracę zapewniają procesor taktowany zegarem 600 MHz i 256 MB pamięci RAM. Konfigurację uzupełniają m.in. moduł WiFi, wbudowane głośniki stereo, a także porty miniUSB i USB (dzięki któremu możliwe jest np. podłączenie pendrive’a).

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 2.1 (Eclair), który umożliwia instalowanie aplikacji dodatkowych (m.in. gier, programów użytkowych itp.). Oczywiście tablet domyślnie wyposażony jest w bogaty zestaw oprogramowania – m.in. przeglądarkę stron internetowych, przeglądarkę zdjęć, kalendarz czy odtwarzacz audio-wideo.

Istotnym atutem urządzenia jest elegancka i solidna obudowa (do zestawu jest też dołączone ochronne etui). Niewielkie rozmiary tabletu (120 x 197 x 13,3 mm) i niska waga (375 g)  sprawiają, że urządzenie można mieć zawsze przy sobie – z powodzeniem zmieści się do każdej torebki czy większej kieszeni. Wbudowana bateria zapewnia energię wystarczającą na 4 godziny oglądania filmów i nawet 14 godzin odtwarzania muzyki.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia, które objęte jest dwuletnią gwarancją, to 499 zł.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona