Xiaomi Mi Band 7 smart band
Xiaomi Mi Band 7 (źródło: Xiaomi)

Oto nowy Xiaomi Mi Band 7. Znamy szczegóły nowej opaski Xiaomi

Każda kolejna opaska Xiaomi spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. W tym przypadku również z pewnością nie będzie inaczej. Najnowszy Mi Band 7 zadebiutuje dopiero jutro, ale już dziś wiemy o nim to, co najważniejsze.

Premiera Xiaomi Mi Band 7 już jutro

Mi Band 6 zadebiutował 29 marca 2021 roku, czyli już ponad rok temu. Premiera Xiaomi Mi Band 7 jest zaplanowana na 24 maja 2022 roku. Producent kazał zatem czekać na kolejną generację ponad rok, aczkolwiek podobno chciał ją zaprezentować wcześniej, ale plany pokrzyżowała mu sytuacja na świecie, związana z pandemią COVID-19.

Najnowszy Mi Band zadebiutuje obok pierwszych smartfonów z serii Redmi Note 11T – Redmi Note 11T Pro i Redmi Note 11T Pro+. To niecodzienna sytuacja, gdyż wcześniej producent prezentował nowe generacje swojej opaski obok high-endowych modeli – na przykład Xiaomi Mi Band 6 pokazano podczas tej samej konferencji, co Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Mi 11i i Mi 11 Lite.

Znamy szczegóły nowej opaski Xiaomi Mi Band 7 przed jutrzejszą premierą

Mimo że premiera dopiero jutro, producent już od kilku dni publikuje kolejne zapowiedzi swojego najnowszego Mi Banda. Firma oficjalnie ujawniła design nadchodzącej opaski i na pierwszy rzut oka nie różni się ona praktycznie niczym od Mi Band 6.

oficjalna grafika xiaomi mi smart band 7
źródło: Xiaomi

Jeszcze przed oficjalną premierą w sieci pojawiły się jednak zdjęcia pudełka Xiaomi Mi Band 7 NFC. Tak przynajmniej ma się ta opaska nazywać w Chinach (jeśli wierzyć Tłumaczowi Google), gdyż na zagranicznych rynkach będzie sprzedawana jako Xiaomi Smart Band 7 NFC.

Dzięki zdjęciom poznaliśmy nie tylko oficjalną nazwę, ale też najważniejsze cechy i funkcje nowej opaski. Chińska wersja Mi Band 7 zaoferuje swoim właścicielom wyświetlacz AMOLED, ponad 100 trybów sportowych, funkcję pomiaru poziomu tlenu we krwi i monitorowania snu, a także wielofunkcyjne NFC i asystenta głosowego Xiao AI. Urządzenie będzie można zanurzyć w wodzie na głębokość do 50 metrów oraz połączyć ze smartfonami z Androidem 6.0 lub nowszym i iOS 10.0 albo nowszym. Całość zasili akumulator o pojemności 180 mAh, podczas gdy Mi Smart Band 6 NFC ma ogniwo 125 mAh.

Specyfikacja Xiaomi Mi Band 7 jest więc rozczarowująca, ponieważ nie ma mowy o wyczekiwanym przez wiele osób module GPS. Wielkość i rozdzielczość ekranu też nie są znane, aczkolwiek mówi się o 490×192 pikselach. Dla przypomnienia, Xiaomi Mi Band 6 ma 1,56-calowy wyświetlacz AMOLED 486×152 piksele.

Według nieoficjalnych informacji, Mi Band 7 NFC ma kosztować w Chinach 269 juanów, czyli o 100 juanów mniej niż Mi Band 6 NFC. W Polsce Mi Smart Band 6 zadebiutował w cenie 219 złotych, a Mi Smart Band 6 NFC – 249 złotych (w promocji na start można go jednak było kupić za 199 złotych).