xiaomi mi smart band 7 grafika na tło
Xiaomi Mi Smart Band 7 (źródło: Xiaomi)

Opaska fitness, która będzie hitem. Znamy wygląd i cenę nowego Xiaomi Mi Smart Band 7

Podobnie jak poprzednik, Xiaomi Mi Smart Band 7 będzie dostępny w dwóch wersjach – standardowej oraz wzbogaconej o NFC. Czy projekt smartbanda przeszedł szokujące zmiany?

Xiaomi Mi Smart Band 7 na oficjalnych grafikach

O wyglądzie i dacie premiery nowej opaski Xiaomi dowiadujemy się z oficjalnych informacji z profilu firmy na Weibo. Xiaomi Mi Smart Band 7 otrzyma wyświetlacz szerszy o 40 pikseli oraz o 4 piksele wyższy (192 x 490 ) niż obecnie funkcjonujący na rynku model (152 x 486 pikseli). Cały panel wykonany w technologii AMOLED mierzy więc 1,62 cala – o 0,6 cala więcej niż ten z Mi Smart Band 6

oficjalna grafika xiaomi mi smart band 7
Wygląd Mi Smart Band 7 nie zalicza się do rewolucyjnych. ( źródło: Xiaomi, Weibo.com)

Reszta specyfikacji pozostaje niewiadomą. Wspomina się o module GPS, choć ten miał już pojawić się w modelu z szóstką na końcu. Niektóre źródła mówią też o dodaniu pulsoksymetra do opaski, ale ponownie – mowa tu wyłącznie o plotkach. A co z ceną, zapytacie?

Koszt sprzętu elektronicznego w Chinach nie zawsze przekłada się na oficjalne ceny w pozostałych regionach, jednak można się spodziewać, że cena minimalna za 7. edycję Xiaomi Mi Smart Banda z NFC wyniesie co najmniej 269 juanów (~177 złotych). Skąd mi o tym wiadomo?

Zagraniczny serwis iGeekPhone trafił na listę sprzedaży jednego ze sklepów, gdzie widać urządzenie przypominające Mi Smart Band 7 w wersji NFC z kwotą podaną w chińskiej walucie. Na oficjalnym sklepie Mi Home, Mi Smart Band 6 pozbawiony technologii NFC kosztuje 219 złotych. Można więc założyć, że cena będzie wyższa od tej z Państwa Środka, ale nie powinna być o wiele większa niż kwoty, jakie Xiaomi proponuje oficjalnie w Polsce na poprzednika „siódemki”.

Oficjalną premierę urządzenia zaplanowano na wtorek, 24 maja. Wtedy skończy się gdybanie, a Xiaomi odkryje przed nami na stole wszystkie karty związane z modelem Mi Smart Band 7.