Motorola moto g200 5G

Ta Motorola będzie MEGA! Nie mogę się doczekać

Motorola ma pełne ręce roboty. Nie tylko wprowadza na rynek nowe urządzenia, jak tablet moto tab g70 z ekranem 2K, ale też pracuje nad nowymi. Na horyzoncie pojawiła się już moto g stylus 2022, a teraz także prawdziwie topowa propozycja. To będzie model, który spełni oczekiwania nawet ultra wymagających użytkowników.

Reklama

Nadchodząca Motorola Frontier będzie prawdziwie flagowym smartfonem

Motka na porządnie wzięła się za smartfony z wysokiej półki. Klienci mogą już kupić moto g200, która kosztuje tylko 1999 złotych, a oferuje procesor Qualcomm Snapdragon 888+, stosowany w nawet ponad dwukrotnie droższych urządzeniach, a także moto edge x30 z aktualnie topowym układem Snapdragon 8 Gen 1 (według nieoficjalnych informacji, pojawi się ona na europejskim rynku w ciągu najbliższych kilku tygodni jako model edge 30).

Motorola moto g200 5G
moto g200 (fot. Michele Sirignano / Tabletowo.pl)

Specyfikacja nowego flagowca ma być wyśrubowana do granic możliwości. Na jej pokładzie znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon nowej generacji o oznaczeniu „SM8475”, którego premiera spodziewana jest w trzecim kwartale 2022 roku. Smartfon zadebiutuje zatem nie wcześniej niż w lipcu br.

Nowa Motka zaoferuje również od 8 GB do 12 GB RAM i od 128 GB do 256 GB pamięci wbudowanej oraz system Android 12 na start i akumulator, który będzie można ładować przewodowo z mocą aż 125 W (przez port USB-C) i indukcyjnie z mocą 50 W!

Ponadto Motorola „Frontier” zostanie wyposażona w aparat główny o rozdzielczości 200 Mpix z matrycą Samsung ISOCELL HP1. Informacje te potwierdzają niedawne pogłoski, jakoby to właśnie ta marka miała wprowadzić na rynek pierwsze urządzenie z takim sensorem. Obok niego znajdzie się 50 Mpix aparat z obiektywem ultraszerokokątnym oraz 12 Mpix (Sony IMX663) z funkcją teleobiektywu (ta sama matryca „siedzi” w Sony Xperia 1 III).

Na przodzie nowej Motki znajdzie się z kolei aparat o rozdzielczości 60 Mpix z sensorem OV60A od OmniVision, które ostatnio również zaprezentowało matrycę o rozdzielczości 200 Mpix, a także zakrzywiony wyświetlacz POLED o przekątnej 6,67 cala i rozdzielczości Full HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 144 Hz.

Motorola Edge 20 Pro fot. Tabletowo.pl
edge 20 pro (fot. Tomasz Szwast / Tabletowo.pl)

Jak widać, specyfikacja modelu „Frontier” jest prawdziwie topowa. Mimo że do jego premiery pozostaje jeszcze wiele miesięcy (przynajmniej pół roku), zdecydowanie warto na niego czekać, ponieważ spełni on (zapewne z nawiązką) oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.