smartfon Motorola Moto G Stylus 2022 smartphone
Motorola Moto G Stylus 2022 (źródło: Nils Ahrensmeier)

Nowa Motorola będzie miała rysik, ale nie zastąpi Galaxy Note

Seria Galaxy Note „się skończyła”, ale Samsung nie zostawi klientów z niczym – „nowym Notatnikiem” będzie Galaxy S22 Ultra. Jego cena może jednak zwalić z nóg niektórych klientów – Motorola Moto G Stylus 2022 zapowiada się na „tańszą alternatywę”, lecz w rzeczywistości nie wypełni luki, jaką zostawiła po sobie linia Galaxy Note.

Reklama

Motorola Moto G Stylus 2022 będzie miała rysik, ale nie zastąpi Galaxy Note

Smartfony z rysikiem to nie pierwszyzna dla Motoroli – marka ma już w ofercie modele, które oferują rysik, na przykład Moto G Pro. Na horyzoncie pojawił się kolejny – Moto G Stylus 2022, jednak nie dla wszystkich może być ciekawą alternatywą dla Galaxy Note.

smartfon Motorola Moto G Stylus 2022 smartphone
Motorola Moto G Stylus 2022 (źródło: 91mobiles)

Nie jest bowiem tajemnicą, że rysiki w Motkach nie są tak zaawansowane technologicznie, jak S Pen w Galaxy Note – a to właśnie pod tym względem Notatniki deklasowały konkurencję, bowiem nie tylko Motorola wprowadzała na rynek modele ze stylusami. Król był jednak tylko jeden, a teraz pałeczkę przejmie od niego Galaxy S22 Ultra.

Jednocześnie nie wszyscy oczekują tylu zaawansowanych funkcji – i właśnie w takich klientów będzie celowała Moto G Stylus 2022. Szczególnie że jej cena powinna być przystępna z uwagi na średniopółkową specyfikację.

Według nieoficjalnych informacji, Motorola Moto G Stylus 2022 zostanie wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 6,78 cala i rozdzielczości Full HD+ 2460×1080 pikseli z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz, a także procesor MediaTek Helio G85 oraz od 4 GB do 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Na pokładzie nowej Motki z rysikiem znajdą się też cztery aparaty – o rozdzielczości 16 Mpix (OV16A1Q) na przodzie i trzy na tyle: 50 Mpix (Samsung ISOCELL S5KJN1), 8 Mpix (Samsung ISOCELL S5K4H7) z obiektywem ultraszerokokątnym i 2 Mpix (GalaxyCore GC02M1) do pomiaru głębi

Ponadto specyfikacja smartfona obejmie pojedynczy głośnik i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Motorola Moto G Stylus 2022 zasili akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą 10 W ładowania (przez port USB-C). Wiadomo też, że urządzenie zadebiutuje z Androidem 11 i dostanie tylko jedną aktualizację (do Androida 12) oraz będzie otrzymywać poprawki zabezpieczeń przez dwa lata (co dwa miesiące).

Data premiery nowego smartfona Motoroli nie jest jeszcze znana, ale wszystko wskazuje na to, że zadebiutuje on w Stanach Zjednoczonych. Niewykluczone jednak, że później trafi na inne rynki – tak było z Moto G Stylus, która pojawiła się w Polsce jako Moto G Pro.