smartfon Samsung Galaxy S23 smartphone render
Samsung Galaxy S23 (fot. digit.in/OnLeaks)

Galaxy S23 zaoferuje tryb, dzięki któremu zapomnisz o częstym ładowaniu

Według ostatnich informacji wprost z Korei Południowej, klienci w ojczyźnie Samsunga będą mogli składać zamówienia przedpremierowe na smartfony z serii Galaxy S23 już od 23 grudnia 2022 roku, a ich przedsprzedaż ruszy już 5 stycznia 2023 roku. Nic zatem dziwnego, że wieści na temat nadchodzących flagowców płyną szerokim strumieniem. I są bardzo ciekawe.

Samsung Galaxy S23 będzie działał długo na jednym ładowaniu dzięki temu trikowi

Wiemy już, że Galaxy S23 otrzyma akumulator o pojemności 3900 mAh, Galaxy S23+ baterię 4700 mAh, a Galaxy S23 Ultra – 5000 mAh. O ile w przypadku tego ostatniego nic się nie zmieni względem poprzednika, o tyle pozostałe dwa modele będą miały akumulatory o pojemności o 200 mAh większej niż baterie w Galaxy S22 i Galaxy S22+.

Wiemy też, że nowa generacja flagowych smartfonów Samsunga zostanie wyposażona w najnowsze, topowe procesory Qualcomm Snapdragon i Exynos. Za kulisami mówi się, że procent urządzeń z układem amerykańskiego giganta będzie większy niż ma to miejsce w przypadku serii Galaxy S22, gdzie 75% flagowców ma SoC Snapdragon 8 Gen 1, a jedynie 25% Exynos 2200. Czy będzie to jednak 100% – wciąż nie wiadomo, ponieważ nie ma zgody na to w firmie, aczkolwiek serwis The Elec donosi, że Samsung użyje w większości układu Snapdragon 8 Gen 2.

smartfon Samsung Galaxy S23+ smartphone render
Samsung Galaxy S23+ (fot. Smartprix/OnLeaks)

Według najnowszych informacji, wersja z procesorem Exynos 2300 trafi na tylko jeden rynek – indyjski, ponieważ mowa jest o modelach SM-S911B, SM-S916B i SM-S918B, a właśnie takie zostały certyfikowane w Indiach. Klienci w tym kraju prawdopodobnie nie będą zadowoleni z tego faktu, ponieważ w tym roku po raz pierwszy trafiły do Indii Galaxy S z układem Qualcomm Snapdragon, zamiast Exynos.

Zastosowanie akumulatorów o większej pojemności i procesorów nowej generacji powinno pozytywnie wpłynąć na czas pracy na jednym ładowaniu. Użytkownicy będą mogli go jednak dodatkowo wydłużyć dzięki trybowi Light, który priorytetyzuje czas pracy na baterii i wydajność chłodzenia kosztem prędkości przetwarzania. Tryb ten jest już dostępny na Galaxy Z Flip 4 i Galaxy Z Fold 4.

Nowe informacje o aparacie Galaxy S23 Ultra

Od dawna mówi się, że Samsung Galaxy S23 Ultra otrzyma aparat o rozdzielczości 200 Mpix i wydaje się to już pewne. Informację tę potwierdza renomowany informator, Yogesh Brar, który dodaje przy okazji, że obok aparatu 200 Mpix znajdą się jeszcze:

  • 10 Mpix teleobiektyw o budowie peryskopowej, który zapewni 10x zoom,
  • 10 Mpix teleobiektyw, zapewniający 3x zoom,
  • 12 Mpix aparat z obiektywem ultraszerokokątnym.
smartfon Samsung Galaxy S23 Ultra smartphone render
Samsung Galaxy S23 Ultra (źródło: Smartprix)

Galaxy S23 i Galaxy S23+ otrzymają natomiast podobne aparaty jak Galaxy S22 i Galaxy S22+, czyli 50 Mpix (główny) + 12 Mpix (ultraszerokokątny) + 10 Mpix (tzw. teleobiektyw). Nowością ma być jednak ulepszony aparat do selfie i rozmów wideo – Samsung ma bowiem umieścić na przodzie tych smartfonów 12 Mpix aparat, podczas gdy bezpośredni poprzednicy mają 10 Mpix.