Samsung One UI 5

Samsung udostępnił listę smartfonów i tabletów, które dostaną Androida 12 z One UI 4 (aktualizacja: już dostępne dla Galaxy S21!)

Google oficjalnie wydało Androida 12, a producenci w pocie czoła pracują nad aktualizacją swoich nakładek. Samsung nie jest wyjątkiem – rozpoczął już nawet beta testy One UI 4 (w tym w Polsce), a teraz udostępnił listę smartfonów i tabletów, których posiadacze mogą się szykować na instalację nowego oprogramowania na swoich urządzeniach.

Lista smartfonów i tabletów Samsunga, które dostaną system Android 12 z One UI 4

Posiadacze urządzeń Samsunga w Korei Południowej mogli zobaczyć w aplikacji Samsung Members listę smartfonów i tabletów, które w bliższej lub dalszej przyszłości otrzymają aktualizację do najnowszej wersji One UI na bazie systemu Android 12. „Mogli”, ponieważ z jakiegoś powodu producent ją usunął z programu.

W związku z tym należy mieć z tyłu głowy, że harmonogram może ulec jeszcze zmianie. Ponadto jest to wykaz dla urządzeń z Korei Południowej. Na tę chwilę nie wiadomo, jak będzie wyglądała kolejność aktualizowania poszczególnych urządzeń na różnych rynkach, w tym w Polsce.

Samsung Galaxy lista smartfonów tabletów, które otrzymają aktualizację do Android 12 i One UI 4 w Korei Południowej
źródło: Samsung via @FrontTron

Jeżeli nic się po drodze zmieni, jako pierwsze aktualizację do One UI 4 otrzymają jeszcze w tym miesiącu smartfony z serii Galaxy S21. W grudniu dostaną ją natomiast Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Flip 5G oraz flagowce z linii Galaxy S20 i Galaxy Note 20. Następne w kolejności są zaś:

Aktualizacja

Samsung oficjalnie rozpoczął dziś udostępnianie One UI 4 dla smartfonów z serii Galaxy S21. Ponadto podał, że w przyszłości aktualizację dostaną też modele: Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, S20 FE, Note20, Note20 Ultra, S10, S10e, S10+, S10 5G, Note10, Note 10+, Galaxy Fold, Z Fold3, Z Flip3, Z Fold2, Z Flip, Z Flip 5G, Galaxy A82 5G, A72, A52, A52 5G, A52s 5G, A42 5G oraz Galaxy Tab S7 i Tab S7+.