smartfon Samsung Galaxy XCover 5 smartphone
Samsung Galaxy XCover 5 (źródło: Samsung)

Samsung Galaxy XCover 5 oficjalnie. Wytrzyma więcej niż większość smartfonów na rynku

Po pojawieniu się wielu przecieków, Samsung Galaxy XCover 5 został oficjalnie zaanonsowany przez producenta. Wytrzyma więcej niż większość smartfonów na rynku i kupicie go również w Polsce!

Przecieki na temat Galaxy XCover 5 płynęły bardzo szerokim strumieniem, szczególnie w ostatnim czasie. Spodziewaliśmy się zatem jego rychłej premiery i nie czekaliśmy na nią długo – dziś smartfon został oficjalnie zaanonsowany przez południowokoreańskiego producenta.

Specyfikacja Samsung Galaxy XCover 5

Model ten został zaprojektowany z myślą o pracy w niesprzyjających, wymagających warunkach. Producent zapakował go w wytrzymałą obudowę z certyfikatem MIL-STD810H, dzięki czemu można go używać zarówno podczas ekstremalnych upałów, deszczu lub śniegu w czasie pracy na zewnątrz, jak i w innych okolicznościach, z którymi nie poradziłby sobie „klasyczny” smartfon.

Warto też dodać, iż da się go obsługiwać również w rękawicach ochronnych. Ponadto na bocznej krawędzi znajduje się tzw. XCover Key, czyli programowalny klawisz, pozwalający szybko uruchomić wybraną wcześniej funkcję (na przykład latarkę lub mapy). Dodatkowym udogodnieniem jest również funkcja push-to-talk, możliwa do wykorzystania m.in. w Microsoft Teams.

smartfon Samsung Galaxy XCover 5 smartphone
źródło: Samsung

Według deklaracji producenta, Samsung Galaxy XCover 5 ma wytrzymywać upadki z wysokości nawet 1,5 metra, a do tego jego solidna obudowa chroni smartfon przed wnikaniem kurzu i wody do wewnątrz, zgodnie ze standardem IP68.

Ponadto Samsung zadbał także o bezpieczeństwo danych użytkownika – smartfon jest zabezpieczony przez Samsung Knox, platformę bezpieczeństwa klasy militarnej. Model ten powinien zatem być idealnym kompanem pracowników, którzy pracują w terenie w różnych warunkach i muszą dbać o bezpieczeństwo danych firmowych.

Specyfikacja Samsung Galaxy XCover 5 obejmuje również wyświetlacz TFT o przekątnej 5,3 cala i rozdzielczości HD+, procesor Exynos 850 oraz 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej (producent nie podaje informacji o slocie na kartę microSD). Do tego na pokładzie smartfona znajdują się też aparaty 16 Mpix (f/1.8) na tyle i 5 Mpix (f/2.2) na przodzie, a także moduł NFC.

Ponadto specyfikacja Samsung Galaxy XCover 5 zawiera w sobie żyroskop, system operacyjny Android 11 i akumulator o pojemności 3000 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 15 W. Smartfon ma wymiary 147,1×71,6×9,2 mm. Czytnika linii papilarnych nie ma na jego pokładzie, tylko rozpoznawanie twarzy.

Specyfikacja Samsung Galaxy XCover 5 jest zatem znana, w przeciwieństwie do ceny. Smartfon teoretycznie od dziś jest dostępny w sprzedaży, ale jeszcze nie widać go w żadnym sklepie (ani nawet na stronie samego Samsunga).