Źródło: Comparedial

WIADOMOŚĆ DNIA: Xiaomi 13 ma nieprzewidziane opóźnienie! Premiera przesunięta

O nowej generacji flagowców Xiaomi mówi się już od dawna i spodziewaliśmy się, że jej premiera jest już naprawdę blisko. I faktycznie nie będziemy musieli na nią długo czekać – producent oficjalnie poinformował, kiedy zaprezentuje serię Xiaomi 13 i MIUI 14. Niedługo później dowiedzieliśmy się o nieoczekiwanym opóźnieniu!

[Aktualizacja 30.11.2022 r.]

Część z poniższych informacji jest już nieaktualna, ponieważ Xiaomi podało na swoim oficjalnym koncie na portalu Weibo, że premiera najnowszego flagowca firmy wraz z towarzyszącym jej wydarzeniem musiały być przesunięte. Na kiedy? Jeszcze nie wiadomo. Firma zobligowała się do podania nowej obowiązującej daty premiery w osobnym komunikacie.

Oficjalna data premiery Xiaomi 13 i MIUI 14

Już w czerwcu 2022 roku pojawiły się informacje, że kolejna generacja flagowych smartfonów Xiaomi może zadebiutować wcześniej niż poprzednie. Dla przypomnienia, zarówno Xiaomi 11, jak i Xiaomi 12 zaprezentowano na koniec grudnia. W przypadku Xiaomi 13 mówiło się nawet o listopadzie.

Okazuje się, że doniesienia o przyspieszeniu premiery nowej generacji flagowców nie były wyssane z palca. Bo choć nie zadebiutują w listopadzie, to zrobią to… 1 grudnia 2022 roku. Informatorzy ponownie nie zawiedli, na długo przed oficjalnym debiutem zdradzając plany producenta.

oficjalna data premiery Xiaomi 13 MIUI 14 fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Chińczycy zapowiedzieli, że konferencja, w trakcie której zaprezentują swoje nowe flagowce, rozpocznie się w Chinach o godzinie 19:00 czasu lokalnego – w Polsce będzie wówczas 12:00. Jednocześnie zdradzili, że przy okazji zaanonsowana zostanie również najnowsza wersja MIUI, oznaczona cyfrą „14”, która ma być pozbawiona reklam i bloatware.

Co wiemy o Xiaomi 13?

Design nadchodzących flagowców nie jest już tajemnicą, jednak tym razem będą się one znacznie od siebie różniły – podstawowy model otrzyma płaski ekran o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości 1,5K, podczas gdy wariant z dopiskiem „Pro” ~6,7-calowy 2K. W obu przypadkach nie zabraknie funkcji odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz.

Przed premierą dowiedzieliśmy się też, że na tyle Xiaomi 13 znajdą się dwa aparaty o rozdzielczości 50 Mpix, podczas gdy w wersji „Pro” wszystkie trzy będą miały po 50 Mpix. W obu modelach na przodzie ma być jeden aparat z matrycą 32 Mpix.

Na pokładzie obu modeli znajdzie się też procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 oraz pamięci LPDDR5X RAM 8533 Mbps i UFS 4.0. Wiemy również, że Xiaomi 13 Pro otrzyma akumulator o pojemności 4800 mAh, który będzie można ładować przewodowo z mocą 120 W. Ponadto zostanie on dozbrojony dwoma autorskimi procesorami Xiaomi Surge C2 i Surge P2.

Na kilka dni przed oficjalną premierą pojawiły się też informacje na temat cen nowych flagowców Xiaomi – nie brzmią one optymistycznie.

Artykuł ten oryginalnie opublikowano 28.11.2022 r. i został zaktualizowany o nowe informacje 30.11.2022 r.