Xiaomi HyperOS logo fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Kiedy Twój Xiaomi dostanie HyperOS? Sprawdź, może już niebawem

Firma Xiaomi udostępniła oficjalny rozkład jazdy. Dzięki niemu dowiadujemy się, które urządzenia otrzymają HyperOS jeszcze przed końcem pierwszej połowy 2024 roku. Co zaskakujące, nie brakuje na nich modeli sprzed ładnych paru lat.

HyperOS trafi na kolejne smartfony Xiaomi, Redmi i Poco

Na początku roku HyperOS trafił na smartfony z serii Xiaomi 14, 13 i 12 oraz Redmi 12 5G, 12C i 11 Prime, jak również tablety Xiaomi Pad 6 i Redmi Pad. W marcu lista wydłużyła się o pokaźny zestaw urządzeń z rodziny Redmi Note z dwunastką i trzynastką w nazwach. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, więc nadszedł czas, by iść dalej.

Plany na drugi kwartał 2024 roku obejmują wypuszczenie „systemu” na wybrane spośród starszych smartfonów (wśród nich, co ciekawe, znajduje się nawet Mi 10 z 2020 roku), jak również kilka nowszych. Konkretnie, najpóźniej w czerwcu bieżącego roku HyperOS zostanie wydany dla poniższych urządzeń Xiaomi:

Zaskakująco poważne podejście

Jak więc widać, firma Xiaomi zaskakująco poważnie potraktowała przejście na to autorskie rozwiązanie. Dba nawet o posiadaczy kilkuletnich smartfonów i tabletów, co w przypadku chińskich producentów wcale nie jest standardem.

Przypomnę więc, że aktualna wersja interfejsu HyperOS bazuje na systemie Android 14. W tym rozwiązaniu widzi się znaczny krok naprzód względem MIUI – zarówno pod względem estetyki, jak i szybkości działania. Przede wszystkim jednak jest to fundament pod cały ekosystem, w którym uwzględnione są nie tylko smartfony, ale też inne urządzenia z rodziny Xiaomi (to podobny kierunek, w jakim Huawei podąża ze swoim HarmonyOS).

Trzeba też jednak mieć świadomość, że na poszczególnych rynkach interfejs HyperOS może trafiać w różnych terminach na poszczególne urządzenia. Indyjski rozkład jazdy nie musi więc w 100% pokrywać się z europejskim.