LG logo

LG nie zapomina – Android 12 trafi wkrótce na te smartfony

Jutro minie już rok, odkąd LG poinformowało o wycofaniu się z rynku smartfonów. Ostatnie egzemplarze zeszły z taśm produkcyjnych 31 maja 2021 roku. Producent nie zapomina jednak o wprowadzonych na rynek urządzeniach – ujawnił, które modele wkrótce otrzymają aktualizację do systemu Android 12.

Android 12 trafi wkrótce na te smartfony LG

Android 12 został już udostępniony posiadaczom LG Velvet, ale nie tylko oni czekają na aktualizację. Producent z Korei Południowej poinformował, że w drugim kwartale 2022 roku nowego Androida otrzymają modele LG Q92 5G, LG V50 ThinQ i LG V50S ThinQ. Ponadto w tym okresie będą też rozsyłane poprawki zabezpieczeń dla smartfonów LG Wing, LG Velvet i LG Q52.

LG V50 ThinQ 5G wkrótce dostanie system Android 12
(fot. LG)

LG sumiennie wypełnia swoją powinność i realizuje złożone deklaracje. Wkrótce po ogłoszeniu zamknięcia działu mobilnego pojawiły się bowiem obawy, że producent nie będzie już wspierał sprzedanych urządzeń. Firma obiecała, że tak się nie stanie.

Koreańczycy zapewnili, że LG Wing oraz LG Velvet (5G i 4G) otrzymają nie tylko system Android 12, ale też Android 13. To jedyne smartfony, które mogą liczyć na tak długie wsparcie – w przypadku modeli LG V50S, LG V50, LG G8LG Q31LG Q52 i LG Q92 nie jest już planowana aktualizacja do Androida 13, „zatrzymają się” one na Androidzie 12. Ponadto w tym (2022) roku zakończy się wsparcie dla wszystkich urządzeń z serii LG Stylo i LG K.

Nie wiadomo, ile jeszcze smartfonów LG wciąż jest w użytku. Duża część właścicieli urządzeń tej marki zapewne zdążyła już wymienić je na inny, nowszy model, szczególnie że konkurencja nie śpi i wykorzystuje wycofanie się LG z tego rynku – w Stanach Zjednoczonych korzysta na tym przede wszystkim Motorola.

Jednocześnie nie ma powodów, żeby klienci masowo oddawali do recyklingu smartfony LG, ponieważ producent dalej wspiera najnowsze modele. A dla wielu osób to wystarczający argument, żeby wstrzymać się z wymianą. W końcu jednak i tak staną przed dylematem, na urządzenie jakiej marki się przesiąść.