fot. via Gizchina

LG Q52 przedpremierowo zdradza swój wygląd i specyfikację. Jest na co czekać?

Firma LG ma niedługo zaprezentować swój kolejny średniopółkowy smartfon. Kryje się on pod nazwą LG Q52 i jest następcą zaprezentowanego w lutym modelu LG Q51. Poznaliśmy właśnie jego wygląd, a także specyfikację.

LG Q52 to nowy „średniak” koreańskiego producenta

Koreańska firma LG nie radzi sobie najlepiej w segmencie smartfonów, jednak dalej stara się przekonać konsumentów do zakupu ich sprzętu. Składa się na to wiele urządzeń, a jednym z nich ma być nowy, średniopółkowy LG Q52.

Na portalu Gizchina pojawiły się pierwsze zdjęcia przedstawiające ten model. Widać na nich samo urządzenie oraz jego specyfikację, a dokładniej listę parametrów podaną na pudełku.

Na froncie smartfona znajdziemy 6,59-calowy ekran IPS o rozdzielczości HD+. Zdjęcie zdradza też układ aparatów. Urządzenie zostanie wyposażone w cztery obiektywy. Pierwszy z nich ma być szerokokątny o rozdzielczości 48 Mpix ze światłem f/1.8. Kolejny ma mieć 5 Mpix i, według specyfikacji, jest to obiektyw ultraszerokokątny. Pozostałe dwa mają rozdzielczość 2 Mpix i służą, kolejno, do wykonywania zdjęć makro oraz wykrywania głębi.

Przedni aparat ma natomiast 13 Mpix i występuje w formie okrągłego wycięcia w ekranie, podobnego do tego, jaki stosuje w swoich urządzeniach np. Samsung.

Sercem LG Q52 ma być Mediatek Helio P35 z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej, z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD do 2 TB. Urządzenie będzie zasilała bateria o pojemności 4000 mAh, którą naładujemy poprzez port USB-C.

Jak to bywa w przypadku LG, smartfon ma certyfikat wojskowy MIL-STD-810. LG Q52 ma wymiary 165 x 76,7 x 8,4 mm i waży 188 g. Na jego prawej krawędzi znajduje się także czytnik linii papilarnych, który najprawdopodobniej został zintegrowany z przyciskiem zasilania. Urządzenie będzie oparte na systemie Android 10 z nakładką producenta.

LG Q52 - specyfikacja na opakowaniu
fot. via Gizchina

LG Q52 ma trafić na rynek w dwóch kolorach: czerwonym oraz białym (oba widoczne na fotografiach). Na razie będzie dostępny wyłącznie w Korei Południowej, gdzie trafi na rynek razem z innymi urządzeniami z serii Q.