News dnia! LG zniknie z rynku smartfonów! Firma potwierdza

Już od wielu długich tygodni mówiło się o tym, że LG planuje zamknąć swój dział mobilny i skupić się na bardziej rentownych gałęziach swojej działalności. Dziś informacja ta została potwierdzona przez samego zainteresowanego. Cóż, choć trudno mi było w te wszystkie plotki uwierzyć, nie ukrywam, na ‘ostatniej prostej” już nie można było spodziewać się innego obrotu spraw. 

Powiedzmy to oficjalnie: to koniec smartfonów LG

LG na rynku smartfonów jakoś nigdy nie miało z górki. Produkty marki premierowo zawsze były wyceniane na horrendalnie wielkie kwoty, by już po kilku miesiącach tanieć o nawet 50% – pamiętacie takie historie? Nie można jednak odmówić LG dobrych smartfonów i ciekawych pomysłów, które jednak zawsze trzeba było uznać za niszowe, jak np. LG G5 z modułami.

Tymczasem oficjalnie już wiemy, że dział LG zajmujący się smartfonami, zostanie zamknięty z końcem lipca 2021.

Jak przekazały władze LG, podjęta decyzja pozwoli firmie skoncentrować zasoby na obszarach rozwijających się, takich jak komponenty do aut elektrycznych, urządzenia Internetu Rzeczy, Smart Home, robotyka, Sztuczna Inteligencja czy rozwiązania B2B. Oczywiście firma nie wycofuje się z rynku AGD czy TV, na których radzi sobie świetnie, jak również rozwiązań sieciowych (5G / 6G).

ALE JAK TO?

Firma LG wycofuje się z rynku smartfonów akurat w momencie, w którym LG Mobile zaczęło pokazywać projekty innowacyjne, wyróżniające się na tle konkurencji – takie, które realnie mogłyby powalczyć o serca i portfele klientów. Nie trzeba daleko szukać – jednym z nich jest fenomenalny i odjechany, choć przesadnie wyceniony, LG Wing. To projekt, na którego produkcję prawdopodobnie nie odważyłby się żaden inny producent. A to tylko jeden ze smartfonów LG, które zapadną nam w pamięci na długo.

Kolejnym świeżym projektem jest rozwijany LG Rollable, który – według zapewnień producenta – miał trafić do sprzedaży w 2021 roku.

Co dalej ze smartfonami LG?

Jeśli jesteście użytkownikami smartfonów LG, nie musicie się, przynajmniej na razie, przesadnie martwić. Firma potwierdziła, że aktualne modele smartfonów pozostaną w sprzedaży i będą wspierane przez producenta przez pewien czas, który będzie różny w zależności od regionu. Tak ogólne komunikaty raczej nie są tym, co lubimy, ale lepsze takie niż żadne.

LG długo szukało swojej drogi, a gdy już wydawało się, że ją znalazło… postanowiło zamknąć dział mobilny.

Szkoda LG, szkoda.