Xiaomi MIUI 13
źródło: Xiaomi

Kiedy aktualizacja MIUI 13 Global? Xiaomi podało oficjalną listę smartfonów

Xiaomi wczoraj oficjalnie zaprezentowało najnowszą, długo wyczekiwaną wersję swojego autorskiego interfejsu. Producent opublikował listę smartfonów i tabletów, które otrzymają aktualizację MIUI 13 Global, wraz z terminem rozpoczęcia jej udostępniania.

MIUI 13 – co nowego?

Producent deklaruje, że najnowsza generacja systemu operacyjnego zapewnia wszechstronną aktualizację, która ma zapewnić szybkie i stabilne doświadczenie z korzystania z nowego oprogramowania. Co więcej, MIUI po raz pierwszy trafi również na inne urządzenia – poza smartfonami i tabletami, będzie też dostępne na smartwatchach, głośnikach i telewizorach.

Według deklaracji producenta, najnowsza wersja interfejsu skupia się na podstawowych funkcjach, a ponadto ogólna płynność oprogramowania wzrosła aż o 52%. W MIUI 13 ulepszono autorskie rozwiązania (Focused Algorithms, Atomized Memory i Liquid Storage) oraz położono nacisk na optymalizację możliwości obliczeniowych podstawowych aplikacji podczas intensywnego użytkowania.

Ponadto nowa wersja nakładki na system Android, dzięki technologiom Atomized Memory i Liquid Storage, zapobiega oraz zmniejsza pogorszenie możliwości odczytu i zapisu o 5% w okresie 36 miesięcy, co ma sprzyjać dłuższemu użytkowaniu urządzenia.

Najnowsze wydanie interfejsu zapewnia również m.in. większe możliwości personalizacji, „unikalne doświadczenie” dzięki nowym widżetom, a także nowe tapety. Ponadto producent uruchomił wersję beta Mi Smart Hub. Jest to rozwiązanie, które ma zapewnić łatwe połączenie pomiędzy inteligentnymi urządzeniami – użytkownicy będą mogli znaleźć je w swoim pobliżu i prostym gestem połączyć oraz udostępniać multimedia i aplikacje między nimi.

Xiaomi MIUI 13 logo
źródło: Xiaomi

Kiedy aktualizacja MIUI 13 Global? Oficjalna lista Xiaomi

Producent zapowiada, że proces udostępniania MIUI 13 Global rozpocznie się z wykorzystaniem kanału OTA już od pierwszego kwartału 2022 roku. Podał też listę smartfonów i tabletów, które otrzymają aktualizację:

Producent zastrzega, że pozostałe urządzenia zostaną zaktualizowane później, a do tego lista kompatybilnych modeli może ulec zmianie. Ponadto informuje też, że „wybrane funkcje będą dostępne dla globalnej wersji MIUI 13”.