Apple Watch series 8 koncept
(fot. Jon Prosser)

Nowy Apple Watch urośnie tak, że starsze paski mogą nie pasować

Tegoroczny Apple Watch może pojawić się w wersji z jeszcze większą kopertą niż series 7. Niestety w takim wypadku starsze paski niekoniecznie będą do niej pasować.

Reklama

Jeszcze większy model

Apple Watch, podobnie jak iPhone, cały czas rośnie. Warto mieć na uwadze, że dotyczy to przede wszystkim wyświetlacza, a nie całej obudowy. Wynika to z prostego faktu – smuklejsze ramki sprawiają, że zastosowanie większego ekranu ma nieznaczny lub nawet nie wpływu na rozmiar całej konstrukcji.

Pierwsze trzy generacje smartwatcha z Cupertino były dostępne w dwóch rozmiarach – 38 i 42 mm. Od series 4 do series 6 klienci mieli do wyboru mniejszą wersję 40 mm i większą 44 mm. Natomiast zeszłorocznym modelu mamy 41 i 45 mm.

Apple Watch series 8
(fot. AppleInsider)

Najwidoczniej największy wariant series 7 to wciąż za mało dla fanów Apple. Jak wynika z najnowszych informacji, firma w tym roku ma wprowadzić Apple Watcha o rozmiarze 47 mm. Warto mieć na uwadze, że tym razem koperta jak najbardziej urośnie. Jeśli ramki wokół ekranu zostaną zmniejszone, to tylko nieznacznie, a możliwy jest również scenariusz, że będą identycznie jak w 7. generacji Watcha.

Największy Watch ma mieć ekran o przekątnej 1,99 cala, czyli będzie on o 5% większy niż w series 7 w wersji 45 mm (1,901 cala). Jeszcze większa różnica będzie dostrzegalna względem ekranu w mniejszym wydaniu w series 7 (41 mm), w którym przekątna wynosi 1,691 cala.

Bez obaw, Apple nie zamierza zastąpić wersji 45 mm, która już teraz jest dość spora i niekoniecznie pasuje do szczuplejszych nadgarstków. Nowy, naprawdę duży wariant Apple Watcha będzie oferowany jako trzecia opcja, o której nieoficjalnie mówi się już od dłuższego czasu.

Większy rozmiar może oznaczać konieczność wymiany pasków

Dotychczas żaden z nowych Apple Watchy nie wymagał od użytkowników wymiany wcześniej zakupionych pasków. Dzięki temu, mogli oni zgromadzić ich całkiem pokaźną kolekcję. Niestety, tegoroczny, największy wariant prawdopodobnie otrzyma własny zestaw pasków – będą one szersze. Należy tutaj zaznaczyć, że dwa mniejsze modele najpewniej wciąż będą zgodne ze starszymi paskami.

Apple Watch series 8 ma zadebiutować jesienią tego roku wraz z iPhone’ami 14. Obecne informacje, często pochodzące od źródeł uznawanych za wysoce wiarygodne, wskazują, że firma z Cupertino wprowadzi bardziej kanciastą obudowę, a wśród nowych funkcji otrzymamy m.in. pomiar temperatury ciała.