Apple Watch series 8 koncept
(fot. Jon Prosser)

Nowy Apple Watch urośnie tak, że starsze paski mogą nie pasować

Tegoroczny Apple Watch może pojawić się w wersji z jeszcze większą kopertą niż series 7. Niestety w takim wypadku starsze paski niekoniecznie będą do niej pasować.

Jeszcze większy model

Apple Watch, podobnie jak iPhone, cały czas rośnie. Warto mieć na uwadze, że dotyczy to przede wszystkim wyświetlacza, a nie całej obudowy. Wynika to z prostego faktu – smuklejsze ramki sprawiają, że zastosowanie większego ekranu ma nieznaczny lub nawet nie wpływu na rozmiar całej konstrukcji.

Pierwsze trzy generacje smartwatcha z Cupertino były dostępne w dwóch rozmiarach – 38 i 42 mm. Od series 4 do series 6 klienci mieli do wyboru mniejszą wersję 40 mm i większą 44 mm. Natomiast zeszłorocznym modelu mamy 41 i 45 mm.

Apple Watch series 8
(fot. AppleInsider)

Najwidoczniej największy wariant series 7 to wciąż za mało dla fanów Apple. Jak wynika z najnowszych informacji, firma w tym roku ma wprowadzić Apple Watcha o rozmiarze 47 mm. Warto mieć na uwadze, że tym razem koperta jak najbardziej urośnie. Jeśli ramki wokół ekranu zostaną zmniejszone, to tylko nieznacznie, a możliwy jest również scenariusz, że będą identycznie jak w 7. generacji Watcha.

Największy Watch ma mieć ekran o przekątnej 1,99 cala, czyli będzie on o 5% większy niż w series 7 w wersji 45 mm (1,901 cala). Jeszcze większa różnica będzie dostrzegalna względem ekranu w mniejszym wydaniu w series 7 (41 mm), w którym przekątna wynosi 1,691 cala.

Bez obaw, Apple nie zamierza zastąpić wersji 45 mm, która już teraz jest dość spora i niekoniecznie pasuje do szczuplejszych nadgarstków. Nowy, naprawdę duży wariant Apple Watcha będzie oferowany jako trzecia opcja, o której nieoficjalnie mówi się już od dłuższego czasu.

Większy rozmiar może oznaczać konieczność wymiany pasków

Dotychczas żaden z nowych Apple Watchy nie wymagał od użytkowników wymiany wcześniej zakupionych pasków. Dzięki temu, mogli oni zgromadzić ich całkiem pokaźną kolekcję. Niestety, tegoroczny, największy wariant prawdopodobnie otrzyma własny zestaw pasków – będą one szersze. Należy tutaj zaznaczyć, że dwa mniejsze modele najpewniej wciąż będą zgodne ze starszymi paskami.

Apple Watch series 8 ma zadebiutować jesienią tego roku wraz z iPhone’ami 14. Obecne informacje, często pochodzące od źródeł uznawanych za wysoce wiarygodne, wskazują, że firma z Cupertino wprowadzi bardziej kanciastą obudowę, a wśród nowych funkcji otrzymamy m.in. pomiar temperatury ciała.