Apple Watch series 8 koncept
(fot. Jon Prosser)

Apple Watch series 8 będzie wyglądał tak, jak miał wyglądać Apple Watch series 7

Zeszłoroczna premiera Apple Watcha mogła rozczarować sporo osób, które śledziły wcześniejsze przecieki. Zespół Tima Cooka nie wprowadził bowiem dużych zmian we wzornictwie. Niewykluczone jednak, że zauważalnie odświeżony design zobaczymy w tym roku, wraz z premierą series 8.

Miały być widoczne zmiany…

Jeszcze przed premierą Apple Watch series 7 mogliśmy spotkać się z licznymi przeciekami na temat nowego wzornictwa. Smartwatch z Cupertino, wzorem nowszych iPhone’ów i iPadów, miał otrzymać bardziej kanciastą konstrukcję. Pozwoliłoby to zachować spójniejszy design w większej liczbie sprzętów Apple.

Niestety, podczas oficjalnej prezentacji okazało się, że firma Tima Cooka postanowiła pozostać przy wyglądzie znanym już od wielu lat. Oczywiście pojawiły się zmiany, ale mniejsze niż wiele osób oczekiwało – nieznacznie większe rozmiary kopert i smuklejsze ramki wokół wyświetlacza.

Czyli przed premierą prawie wszyscy podawali informacje wyssane z palca? Niekoniecznie. Wysoce prawdopodobne, że Apple Watch z wyraźniej odświeżonym wyglądem był rozwijany i testowany w Cupertino, ale finalnie firma zdecydowała się postawić na inny projekt.

Bardziej kanciasta koperta nie została wykreślona

Brak kanciastej konstrukcji w zeszłym roku mógł być spowodowany przeszkodami, z którymi Apple lub współpracujący partnerzy nie potrafili sobie poradzić. Nie oznacza to jednak, że odświeżony projekt został definitywnie skreślony.

Apple Watch series 8
(fot. Jon Prosser)

Jon Prosser, który dostarczył już wiele sprawdzonych informacji na temat planów Apple, twierdzi, że Apple Watch series 8 przyniesie oczekiwane zmiany w designie. Tak, ma on otrzymać bardziej kanciaste boki. Co ciekawe, Prosser był w zeszłym roku jednym z głównych orędowników wskazujących na zrezygnowanie z zaokrąglonych boków w series 7.

Podobne informacje pojawiają się również w przypadku innych osób, znanych z ujawniania tajemnic firmy z Cupertino. Możliwe, że udało się rozwiązać wcześniejsze problemy i cały łańcuch dostaw jest gotowy na dostarczenie zmienionego smartwatcha.

Apple Watch series 8 koncept
(fot. Jon Prosser)

Apple Watch series 8 to nie tylko odświeżony wygląd, ale również zestaw nowych funkcji. Wcześniejsze informacje wskazują na wprowadzenie pomiaru temperatury ciała, ulepszoną funkcję wykrywania migotania przedsionków, a także dodanie trzeciego rozmiaru koperty.

Na potwierdzenie tych wszystkich rewelacji musimy poczekać do jesieni. Wówczas zostanie zaprezentowany Apple Watch series 8, iPhone’y 14 i inne urządzenia z logo nadgryzionego jabłka.