Jak zarejestrować numer w Orange, Play, Plus i T-Mobile? Karta SIM to dobry początek! (źródło: Pixabay)
Rejestracja numeru w Orange, Play, Plus i T-Mobile (źródło: Pixabay)

Jak zarejestrować numer w sieciach Orange, Play, Plus i T-Mobile?

Rejestracja numeru na kartę to proces, który spędzał kiedyś użytkownikom telefonów sen z powiek. Dzisiaj jednak, można jej dokonać bez wychodzenia z domu – jeśli tylko posiadamy już gotowy numer oraz kartę SIM do rejestracji. W niniejszym poradniku, przebrniemy przez proces rejestracji numeru na kartę u większości polskich operatorów GSM.

Jak zarejestrować numer w sieci Orange?

Orange oferuje aż cztery sposoby na rejestrację numeru na kartę. Przyjrzyjmy się każdemu z nich:

 1. Rejestracja SMS: Z numeru, który chcemy zarejestrować, wysyłamy darmowy SMS na numer 80280. W jego treści wpisujemy aktywny numer osoby – koniecznie z sieci Orange – na której dane chcemy go zarejestrować. Ta osoba otrzyma SMS z prośbą o zgodę na rejestrację. Wystarczy, żeby odpisała wówczas TAK, aby wskazany numer został na nią zarejestrowany.
 2. Rejestracja w punkcie: Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty lub paszport, a także kartę SIM, którą chcemy zarejestrować. Pracownik punktu przeprowadzi klienta przez proces rejestracji. Tej można również dokonać w placówkach Poczty Polskiej, sklepach Żabka, kioskach Relay, inmedio, Kolporter oraz stacjach benzynowych takich jak Shell. Pełną mapę placówek umożliwiających rejestrację można znaleźć na stronie internetowej Orange.
 3. Rejestracja online: Wspierana wyłącznie przez ING Bank Śląski, Bank Millenium oraz Podkarpacki Bank Spółdzielczy. W przypadku rejestracji przez ING Bank Śląski, należy wypełnić ten formularz, podając rejestrowany numer telefonu oraz numer jego karty SIM. Dla pozostałych banków, rejestracja jest dostępna z poziomu ich aplikacji mobilnych.
 4. U listonosza: Wysyłamy SMS o treści NUMER pod numer 80190. W odpowiedzi zwrotnej, otrzymujemy numer telefonu i karty SIM, jaki należy przekazać listonoszowi podczas wizyty. Po prawidłowej weryfikacji dowodu osobistego i numeru PESEL, listonosz będzie w stanie zarejestrować kartę SIM.

Jak zarejestrować numer w sieci Plus?

Plus oferuje trzy rozwiązania dla klientów, którzy chcą zarejestrować numer na kartę:

 1. Rejestracja SMS: Z zarejestrowanego numeru na kartę, MIX bądź abonament, wysyłamy darmowy SMS na numer 80106. W jego treści wpisujemy hasło ZAREJESTRUJ, a także numer telefonu, który chcemy zarejestrować oraz nr karty SIM. Na przykład, ZAREJESTRUJ 601100200 1415280616281. Numer będzie zarejestrowany na osobę, która wysyłała SMS z prośbą o rejestrację.
 2. Rejestracja online: Tym razem, z opcji skorzystają jedynie klienci Banku Millenium. Podobnie jak w przypadku sieci Orange, aplikacja mobilna banku przeprowadzi użytkownika przez proces w zakładce Bankowość Mobilna.
 3. Rejestracja w punkcie: Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty lub paszport, a także kartę SIM, którą chcemy zarejestrować. Pracownik punktu przeprowadzi klienta przez proces rejestracji. Tej można również dokonać w placówkach Poczty Polskiej, sklepach Żabka, kioskach Relay, inmedio, Kolporter oraz stacjach benzynowych takich jak Shell. Pełną mapę placówek umożliwiających rejestrację można znaleźć na stronie internetowej Plusa.
https://youtu.be/HL0tVh5cntw

Jak zarejestrować numer w sieci Play?

Podobnie jak w Orange, Play także pozwala na rejestrację karty SIM na cztery sposoby:

 1. Rejestracja SMS: Z zarejestrowanego numeru na kartę, MIX bądź abonament, wysyłamy darmowy SMS na numer 676. W jego treści wpisujemy hasło ZAREJESTRUJ, a także numer telefonu, który chcemy zarejestrować oraz numer PUK rejestrowanej karty SIM. Na przykład, ZAREJESTRUJ 790123456 12345678. Numer będzie zarejestrowany na osobę, która wysyłała SMS z prośbą o rejestrację.
 2. Rejestracja online: Ponownie, z opcji skorzystają jedynie klienci Banku Millenium. Aplikacja mobilna banku przeprowadzi użytkownika przez proces w zakładce Bankowość Mobilna.
 3. Rejestracja w punkcie: Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty lub paszport, a także kartę SIM, którą chcemy zarejestrować. Pracownik punktu przeprowadzi klienta przez proces rejestracji. Tej można również dokonać w placówkach Poczty Polskiej, sklepach Żabka, kioskach Relay, inmedio, Kolporter oraz stacjach benzynowych takich jak Shell. Pełną mapę placówek umożliwiających rejestrację można znaleźć na stronie internetowej Play.
 4. U listonosza: Podczas wizyty listonosza, należy przekazać mu numer telefonu, który chcemy zarejestrować, a także numer karty SIM bądź jej numer PUK. Po prawidłowej weryfikacji dowodu osobistego i numeru PESEL, listonosz będzie w stanie zarejestrować kartę SIM.

Jak zarejestrować numer w sieci T-Mobile?

Nie ma co ukrywać, innowacje w T-Mobile zainspirowały powstanie tego artykułu. Jest to bowiem jedyny z polskich operatorów GSM, który umożliwia użytkownikom bezpośrednią rejestrację kart SIM za pośrednictwem własnej aplikacji, czyli Mój T-Mobile. Rzućmy okiem na wszystkie sposoby rejestracji SIM u spadkobierców Ery GSM:

 1. Mój T-Mobile: W aplikacji wpisujemy rejestrowany numer telefonu oraz jego kod PUK. Następnie należy potwierdzić swoją tożsamość, logując się przez Moje ID do własnego banku (PKO Bank Polski, Inteligo, ING Bank Śląski, Bank Pekao, Grupa BPS, SGB Banki Spółdzielcze, mBank, Getin Bank, BOŚ Bank, BNP Paribas, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Credit Agricole oraz Santander). Tam operator potwierdza imię, nazwisko oraz numer PESEL. Gdy przejdziemy przez ten proces, otrzymamy informację o prawidłowej rejestracji przez wiadomość e-mail.
 2. Rejestracja przez infolinię: Mając inny aktywny numer w T-Mobile, należy zadzwonić pod numer 606 606 606. Podczas rozmowy z konsultantem potwierdzamy dane do weryfikacji oraz podajemy numer telefonu oraz karty SIM do rejestracji. Po zakończonym procesie, sieć powinna wysłać SMS z potwierdzeniem sukcesu.
 3. Rejestracja w punkcie: Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty lub paszport, a także kartę SIM, którą chcemy zarejestrować. Pracownik punktu przeprowadzi klienta przez proces rejestracji. Tej można również dokonać w placówkach Poczty Polskiej, sklepach Żabka, kioskach Relay, inmedio, Kolporter oraz stacjach benzynowych takich jak Shell. Pełną listę partnerów umożliwiających rejestrację można znaleźć na stronie internetowej T-Mobile.
 4. Rejestracja online: Z opcji skorzystają klienci Banku Millenium oraz Banku Nowy BFG. Aplikacja mobilna banku przeprowadzi użytkownika przez proces w zakładce Bankowość Mobilna.

Jak zarejestrować numer w Virgin Mobile?

Tym oto sposobem, przechodzimy do mniejszych operatorów. Mniejszy, nie znaczy gorszy! Virgin Mobile nie oferuje jednak zbyt wielu sposobów na rejestrację numerów:

 1. Rejestracja u partnera: Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty lub paszport, a także kartę SIM, którą chcemy zarejestrować. Pracownik punktu przeprowadzi klienta przez proces rejestracji. Tej można również dokonać w placówkach Poczty Polskiej, sklepach Żabka, kioskach Relay, inmedio, Kolporter oraz stacjach benzynowych takich jak Shell. Pełną mapę partnerów umożliwiających rejestrację można znaleźć na stronie internetowej Virgin Mobile.
 2. Rejestracja online: Z opcji skorzystają klienci Banku Millenium oraz Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Aplikacja mobilna banku przeprowadzi użytkownika przez proces w zakładce Bankowość Mobilna.

Jak zarejestrować numer w Mobile Vikings?

Choć Mobile Vikings również jest małym operatorem, firma ta oferuje najprostszy sposób rejestracji numeru. Starterów tej firmy nie zakupimy stacjonarnie, więc jedynym źródłem kart jest sam operator, a raczej jego strona internetowa.

Numery zamawiamy online, więc operator musi zebrać nasze imię, nazwisko oraz PESEL przed wysyłką jednej z wybranych ofert. Zanim przekażemy te informacje, należy również zarejestrować się na stronie Mobile Vikings – można to zrobić za pośrednictwem konta Google bądź Facebook.

Karta, którą bezpłatnie otrzymamy kurierem będzie już zarejestrowana, a zadaniem użytkownika jest wyłącznie aktywacja poprzez wykonanie pierwszego połączenia.

Jak zarejestrować numer w Lyca Mobile?

Jedynym sposobem na rejestrację karty SIM w Lyca Mobile jest wizyta u jednego z punktów partnerskich, które wspierają tego operatora. Ich listę wraz z interaktywną mapą, można znaleźć na oficjalnej stronie Lyca Mobile. Jak w podobnych przypadkach, wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty lub paszport, a także kartę SIM, którą chcemy zarejestrować. Pracownik punktu przeprowadzi klienta przez proces rejestracji.

Szkoda, że jako jedyny z opisywanych operatorów, Lyca Mobile nie posiada opcji pozwalającej zarejestrować numer bez wychodzenia z domu. Jest to jednak międzynarodowa firma, której głównym celem jest zapewnienie połączeń GSM w uniwersalnym formacie. Trudno więc spodziewać się, że korporacja będzie poświęcać dodatkowe środki na obsługę klienta w Polsce.

Jak zarejestrować numer w Heyah?

AKTUALIZACJA: 12.10.2022

Specjalnie dopisujemy to w aktualizacji, ponieważ Heyah dołączyła do T-Mobile w kontekście możliwości rejestracji numeru na kartę w mobilnej aplikacji. Sprawdźmy więc wszystkie sposoby, na jakie aktywujemy swój SIM w sieci z czerwoną łapką.

 1. Moja Heyah: W aplikacji wpisujemy rejestrowany numer telefonu oraz numer karty SIM. Następnie należy potwierdzić swoją tożsamość, logując się przez Moje ID do własnego banku (PKO Bank Polski, Inteligo, ING Bank Śląski, Bank Pekao, Grupa BPS, SGB Banki Spółdzielcze, mBank, Getin Bank, BOŚ Bank, BNP Paribas, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Credit Agricole oraz Santander). Tam operator potwierdza imię, nazwisko oraz numer PESEL. Gdy przejdziemy przez ten proces, otrzymamy informację o prawidłowej rejestracji przez wiadomość SMS. Pierwsze połączenie lub SMS aktywuje numer do działania.
 2. Rejestracja przez infolinię: Mając inny aktywny numer w Heyah, należy zadzwonić pod numer 606 606 606. Podczas rozmowy z konsultantem potwierdzamy dane do weryfikacji oraz podajemy numer telefonu oraz karty SIM do rejestracji. Po zakończonym procesie, sieć powinna wysłać SMS z potwierdzeniem sukcesu.
 3. Rejestracja w punkcie: Wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty lub paszport, a także kartę SIM, którą chcemy zarejestrować. Pracownik punktu T-Mobile przeprowadzi klienta przez proces rejestracji. Tej można również dokonać w placówkach Poczty Polskiej, kioskach RUCH S.A., sklepach Auchan, Żabka, kioskach Relay, inmedio, 1minute, Kolporter, w sieci Teletorium oraz stacjach benzynowych takich jak Statoil i Shell. Pełną listę partnerów umożliwiających rejestrację można znaleźć na stronie internetowej Heyah.
 4. Rejestracja online: Z opcji skorzystają klienci Banku Millenium oraz Banku Nowy BFG. Aplikacja mobilna banku przeprowadzi użytkownika przez proces w zakładce Bankowość Mobilna.

Gdy pojawi się więcej informacji na temat możliwości rejestracji numerów na kartę, również powrócimy do tematu.