Apple Watch series 4

To już czwarta generacja inteligentnego zegarka Apple – oto Apple Watch series 4

To już tradycja, że nowy Apple Watch debiutuje na wrześniowej konferencji Apple. W tym roku nie ma wyjątku – koncern z Cupertino zaprezentował już czwartą generację swojego inteligentnego zegarka. Jaki jest i co oferuje Apple Watch series 4?

Apple Watch obecnie jest Numerem Jeden wśród smartwatchy i stał się nieodłącznym kompanem codziennego życia dla wielu użytkowników, bowiem pozwala kontaktować się ze światem i być cały czas w zasięgu, nadzorować aktywność fizyczną i dbać o zdrowie – wszystko bezpośrednio z poziomu nadgarstka.

Apple Watch series 4 jest całkowicie przeprojektowanym i udoskonalonym smartwatchem od Apple. Ma większy wyświetlacz, który zajmuje większą część koperty, dodatkowo z zaokrąglonymi rogami. Koperta może mieć przekątną 40 lub 44 mm. Na ekranie można dodać skróty do czterech kontaktów i skontaktować się z nimi, po prostu je dotykając palcem. Panel potrafi też wyświetlać więcej danych z aplikacji. Pojawiły się również nowe, interaktywne tarcze, m.in. z iluminacją ognia, wody oraz mgły.

W koronie wykorzystano technologię haptic feedback, znaną m.in. z iPhone’ów 7 i 8. Głośnik jest o 50% głośniejszy niż w poprzedniku, a mikrofon przeniesiono pomiędzy przycisk i koronę. Tył pokrywa ceramika i szkło szafirowe. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy 64-bitowy procesor S4, który jest dwa razy wydajniejszy niż poprzednia generacja. Są też żyroskop i akcelerometr, działające nawet osiem razy szybciej. Apple Watch series 4 potrafi również wykryć, jeśli użytkownik upadnie i od razu zasugeruje, aby zadzwonił on na 112. Ewentualnie smartwatch zrobi to sam, jeśli jego właściciel nie zareaguje na komunikat.

Apple Watch series 4

Apple Watch series 4 powiadomi, jeśli wykryje, że tętno użytkownika jest zbyt niskie lub zbyt wysokie. A jeśli odnotuje jakąś anomalię, powiadomi o tym swojego właściciela oraz zasugeruje, co może mu dolegać – to może nawet uratować mu życie (podobne przypadki zdarzały się już w przeszłości, sporo o tym się nawet mówiło). Zegarek może również wykonać ECG (elektrokardiografię) – badanie to pozwala monitorować pracę serca. Jeżeli wyniki będą niepokojące, użytkownik otrzyma stosowną informację, którą będzie mógł pokazać lekarzowi. Wisienką na torcie jest FDA.

Apple oczywiście zadeklarowało, że wszystkie informacje, zgromadzone przez Apple Watch series 4, będą bezpieczne i nie trafią w niepowołane ręce. Apple Watch series 4 ma pracować na jednym ładowaniu przez cały dzień, tj. 18 godzin (pozostałe sześć użytkownik ma na sen).

Apple Watch series 4

Apple Watch series 4 będzie kompatybilny z paskami, które pasowały do poprzedniej generacji – zdecydowanie ułatwi to użytkownikom przesiadkę. Wersja z GPS kosztuje od 399 dolarów, a z LTE od 499 dolarów. Cena Apple Watch series 3 została obniżona przy okazji do 279 dolarów. Sprzedaż smartwatcha rozpocznie się 14 września, a do sklepów trafi on 21 września. Aktualizacja do WatchOS 5 zostanie natomiast udostępniona 17 września.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/09/12/premiera-smartfon-apple-iphone-xs-iphone-xs-max-specyfikacja-cena-dostepnosc/

https://www.tabletowo.pl/2018/09/12/premiera-smartfon-apple-iphone-xr-specyfikacja-cena-dostepnosc/

Źródło: Apple