Apple Watch series 8 ma być dostępny w aż trzech rozmiarach

Jeszcze nie ostygły emocje po premierze „Siódemki”, a już poznaliśmy ciekawe informacje na temat Apple Watcha series 8. Podobno ma on zadebiutować w dodatkowym, trzecim rozmiarze koperty.

Niektórzy mogli poczuć się zawiedzeni

Przed premierą tegorocznego smartwatcha Apple pojawiały się przecieki o zauważalnie zmienionym wzornictwie. Warto tutaj podkreślić, że informacje pochodziły często od źródeł mających spore doświadczenie w ujawnianiu najbliższych planów firmy Tima Cooka. Apple Watch series 7 miał bowiem otrzymać bardziej kanciaste boki, zbliżając się do wzornictwa stosowanego w innych produktach z Cupertino – nowe iPhone’y czy iPady.

Niestety, powyższe rewelacje się nie sprawdziły. Na ostatniej konferencji zobaczyliśmy Watcha tylko nieznacznie różniącego się od swoich poprzedników. Co więcej, zabrakło w nim jakichkolwiek większych nowości. Nic więc dziwnego, że wielu potencjalnych klientów uznało premierę za dość nudną.

apple watch series 7
Apple Watch series 7 (fot. Apple0

Oby przyszły rok był ciekawszy

Wysoce prawdopodobne, że Apple Watch series 8, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, wprowadzi zestaw naprawdę widocznych zmian. Nie należy tutaj wykluczać nowego wzornictwa, które podobno miało zostać wdrożone już wraz z series 7.

Przyszłoroczny model może ponadto otrzymać zestaw nowych funkcji skupionych na zdrowiu użytkownika. Pojawią się bowiem głosy o chociażby mierzeniu poziomu glukozy. Ponadto, jak wynika z najnowszych rewelacji, Apple Watch series 8 ma być dostępny w trzech rozmiarach koperty.

Obecnie smartwatche Apple sprzedawane są w dwóch rozmiarach – mniejszy i większy. W przypadku „Siódemki” podstawowy wariant ma kopertę 41 mm, a większy 45 mm. Poprzednie generacje, od series 4 w górę, były natomiast dostępne w wersji 40 i 44 mm.

Nie poznaliśmy jednak szczegółów, czy trzeci rozmiar będzie tym największym, najmniejszym czy jednak znajdzie się pośrodku oferty. Niewykluczone, że zmieniony rozmiar będzie wynikał z zastosowania bardziej wytrzymałej budowy. Od dłuższego czasu mówi się o specjalnym modelu Apple Watcha, który miałby być skierowany przede wszystkim dla sportowców i charakteryzowałby się lepszym znoszeniem niekorzystnych warunków zewnętrznych.