smartfon Google Pixel 8 smartphone
Google Pixel 8 (źródło: MySmartPrice)

Google zepsuje Pixela, ale może Wam się to spodoba

Nie mam zamiaru usilnie przekonywać Was do swojej racji – poznacie moje zdanie, a ja z chęcią poznam Wasze. Bez względu jednak na to, która grupa będzie większa, pewne jest, że nowy smartfon Google nie spodoba się wszystkim klientom.

Google długo szukało pomysłu na swoje smartfony

Każdy producent szuka swojej tożsamości, stylu, który pozwoli mu się wyróżnić na tle konkurencji. Google zaczęło od tandetnego kopiowania iPhone’a, z którym od razu chciało stanąć w szranki. Później amerykański gigant zaczął mocno eksperymentować z designem Pixeli, co nie każdemu przypadło do gustu – ten wielgachny notch w Pixel 3 Pro wyglądał naprawdę dramatycznie.

smartfon Google Pixel 6 smartphone
Pixel 6 (źródło: Google)

Seria Pixel 6 była nowym początkiem w historii smartfonów Google – prawdziwym, wyczekiwanym powiewem świeżości. Nie tylko przez klientów, ale też samego producenta, ponieważ rodzina Pixel 6 cieszyła się ogromną popularnością i sprzedawała się naprawdę dobrze. Do czego przyczyniła się również bardzo atrakcyjna cena, przynajmniej w oficjalnej dystrybucji, bo pamiętamy ceny w Polsce (aczkolwiek nie dotyczy to już Pixel 6a, którego cena z nieoficjalnej, ale renomowanej dystrybucji pozytywnie zaskoczyła).

Rodzina Pixel 7 czerpała garściami z poprzedniej generacji i muszę przyznać, że bardzo mi się to podobało, ponieważ prywatnie podobają mi się „kanciaste” smartfony. Choć nigdy nie byłem fanem Sony, Xperie Z robiły na mnie wielkie, pozytywne wrażenie, a moje serce skradły HUAWEI P8 i P8 Lite (przez ograniczony budżet stałem się mimo wszystko szczęśliwym posiadaczem tego ostatniego).

Ten Google Pixel mi się nie podoba. A Wam?

Anna Jantar śpiewała, że nic nie może wiecznie trwać i najwyraźniej dotyczy to też designu smartfonów Google, który przez ostatnie dwie generacje doskonale trafiał w mój gust. Dowiedzieliśmy się bowiem, jak będzie wyglądał Pixel 8 – różnica względem Pixel 7 jest OGROMNA, zresztą sami zobaczcie:

Na udostępnionych przedpremierowo renderach Pixel 8 mocno różni się od swojego bezpośredniego poprzednika – jest wyraźnie zaokrąglony, co zupełnie mi się nie podoba. Dla mnie wygląda jak mydelniczka i Samsung Galaxy S23 (przepraszam Samsung, bo to nie jest komplement). Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jestem wyrocznią, dlatego chętnie dowiem się, czy Wam się podoba nowy design smartfona Pixel.

Wraz ze zmianą bryły zmieni się przekątna ekranu – zmniejszy się z 6,3 cala do 6,2 cala. Tutaj warto wspomnieć, że wcześniej pojawiły się informacje o zaledwie 5,8 cala, ale był to błąd. Pixel 8 ma mieć wymiary 150,5×70,8×8,9 mm (12 mm z uwzględnieniem wystającej wyspy z aparatami na tyle), podczas gdy Pixel 7 mierzy 155,6×73,2×8,7 mm.

Przy okazji przypomnę, że niedawno dowiedzieliśmy się też, jak będzie wyglądał Pixel 8 Pro z 6,7-calowym ekranem (informacja o 6,52 cala także była błędna). W jego przypadku Google również zdecydowało się na bardziej obłe kształty, aby zachować spójność stylistyczną w całej serii Pixel 8.

Pixel 8 i Pixel 8 Pro zadebiutują dopiero jesienią 2023 roku – wcześniej, już w maju 2023 roku, Google zaprezentuje smartfony Pixel 7a i Pixel Fold.