Motorola razr 2022 (fot. Tabletowo)

Nowa składana Motorola powinna być sprzedawana z powerbankiem w zestawie (aktualizacja)

Już od pewnego czasu w sieci pojawiają się doniesienia dotyczące nowej generacji składanych smartfonów marki Motorola. Teraz poznaliśmy niektóre szczegóły dotyczące modelu, który ma pojawić się na rynku. Niektóre z nich brzmią wręcz absurdalnie. Szczególnie te, dotyczące pojemności akumulatora.

Co zaoferuje nowa Motorola?

Kolejny „składak” z serii razr, podobnie jak poprzednie, ma być konstrukcją z klapką. Nowością jest z pewnością fakt, że pierwszy raz w historii tej serii składany smartfon otrzyma „plusa” w swojej nazwie. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że nadchodzący model o numerze XT2321 zadebiutuje na rynku jako razr+ 2023. Po swojej premierze, która ma nastąpić jeszcze w tym roku, smartfon będzie konkurować z Samsungiem Galaxy Z Flip 4 i OPPO Find N2 Flip.

O samym smartfonie wiadomo jeszcze naprawdę niewiele, jednak doniesienia mówią o tym, że dodatkowy ekran składanej Motoroli zajmie niemal całą powierzchnię górnej klapki. Opublikowane niedawno grafiki przedstawiające ten model zdają się potwierdzać, że ten wyświetlacz może oferować przekątną ~3,7 cala.

Na zdjęciach widać również, że na zewnętrznym ekranie znalazły się dwa obiektywy i lampa doświetlająca LED. Nie znamy jednak jeszcze szczegółów dotyczących konfiguracji aparatu. Ujawnione rendery pokazują także ciekawy fakt, a mianowicie to, że w wewnętrznym wyświetlaczu nie widać wycięcia na aparat do selfie. Możliwe, że w tym modelu użytkownicy będą mogli zrobić selfie jedynie za pomocą aparatu głównego po złożeniu smartfona na pół lub wewnętrzny aparat zostanie ukryty za/pod ekranem.

składany smartfon Motorola razr 2023 foldable smartphone
Motorola razr 2023 (źródło: The Tech Outlook)

Taka bateria to byłby strzał w kolano

Na koniec to, co naprawdę zaskakuje, czyli informacje dotyczące spodziewanej pojemności akumulatora. Według nieoficjalnych doniesień ma ona wynosić zaledwie 2850 mAh. Trzeba przyznać, że przy takiej baterii i dwóch ekranach użytkownicy musieliby zainwestować w naprawdę mocny powerbank, żeby być w stanie używać smartfona przez cały dzień.

Oczywiście, Motorola nie potwierdziła żadnej z tych informacji, dlatego pozostaje mieć nadzieję, że doniesienia o pojemności baterii nie okażą się prawdziwe. To były naprawdę dziwny ruch ze strony producenta. Warto przypomnieć, że poprzednia Motorola razr 2022 oferowała akumulator o pojemności 3500 mAh. Trzymam kciuki, by okazało się, że dwójka, zmieni się w trójkę i w nowej składanej Motoroli zobaczymy 3850 mAh baterię.

Nie można jednak wykluczyć, że informacje o pojemności 2850 mAh się potwierdzą. Trzeba bowiem pamiętać, że pierwsza Motorola razr 2019 miała akumulator 2510 mAh, a razr+ ma otrzymać naprawdę duży ekran zewnętrzny, który potrzebuje miejsca, jakie w innym scenariuszu mogłaby zająć większa/dodatkowa bateria.

Aktualizacja [31.03.2023]

Okazuje się, że nowa składana Motorola faktycznie zostanie wyposażona w akumulator o pojemności 2850 mAh, ale na jej pokładzie znajdzie się jeszcze jeden, który pomieści 790 mAh. Sumarycznie daje to 3640 mAh, czyli więcej niż w razr 2022. Ponadto dowiedzieliśmy się, że producent zaimplementuje w tym modelu wsparcie dla ładowania przewodowego o mocy 33 W.