Huawei P8 Lite

WOW! Huawei w samej Polsce sprzedał ponad 1,5 miliona egzemplarzy P8 Lite

Pewnie Wy też odnosicie wrażenie, że praktycznie na każdym kroku można spotkać osobę z P8 Lite w ręce lub przy uchu. Wynika to z faktu, że model ten był w pewnym okresie szalenie popularny. Ale nie bez powodu. Huawei właśnie się pochwalił, że tylko w Polsce sprzedał ponad 1,5 miliona egzemplarzy tego średniaka.

Wystarczy szybko policzyć i okaże się, że średnio co 25 osoba w Polsce jest właścicielem P8 Lite. Nic więc dziwnego, że właściwie każdego dnia jest spore prawdopodobieństwo, że się przynajmniej na jedną natkniecie. Oczywiście część z tych 1,55 miliona smartfonów już nie jest w użytku, ponieważ właśnie mijają dwa lata od boomu na ten model i niektórzy klienci zdążyli wymienić go na jakiś inny.

Co ciekawe, tak ogromny sukces P8 Lite nie byłby możliwy, gdyby smartfon nie był dostępny u operatorów. Okazuje się bowiem, że aż 81% wszystkich egzemplarzy, tj. ~1,25 miliona kupiono właśnie w telekomach. Pozostałe 19% (~290 tysięcy sztuk) nabyto na tzw. wolnym rynku, czyli w sklepach z elektroniką.

Choć P8 Lite jest na rynku już przeszło dwa lata, to wciąż wiele elektromarketów ma go w swojej ofercie – oczywiście nówki sztuki. Cena aktualnie wynosi ~700 złotych. Huawei także o nim pamięta, ponieważ od kilku miesięcy regularnie udostępnia mu najnowsze poprawki zabezpieczeń Androida.

Źródło: GSMOnline