Lenovo Yoga 7i Pro
fot. Lenovo

Nowe Lenovo Yoga już tu są. Wśród nich przypominający MacBooka Yoga Slim 9i

Lenovo Yoga to wszechstronna linia laptopów chińskiego giganta technologicznego. Producent co roku odświeża ją o kolejne propozycje, oferujące nowsze, szybsze komponenty. W tym roku nie mogło zabraknąć urządzeń wyposażonych w najnowsze procesory 12. generacji Intela i AMD Ryzen 6000, a także dedykowane karty graficzne Intela!

Lenovo Yoga Slim 9i – najpotężniejszy z najmniejszych

Lenovo Yoga 9i ma być flagowym przedstawicielem tegorocznej rodziny Yoga. Urządzenie z uwagi na swoje wymiary będzie przypominało laptopy Apple – szczególnie MacBooka Air z 2020 roku. Zostaną w nim wykorzystane procesory 12. generacji Intel Alder Lake-P połączone z kartami graficznymi Intel ARC (A350M 4 GB). Ponadto nie zabraknie tu oczywiście platformy Intel Evo 3.0.

Lenovo Yoga Slim 9i
fot. Lenovo

Użytkownik będzie miał również do dyspozycji 14-calowy, dotykowy wyświetlacz w proporcjach 16:10, wykonany w technologii OLED i pracujący w maksymalnej rozdzielczości 4K (3840×2400 pikseli) przy 60 Hz. Panel ma oferować certyfikat HDR True Black 500, 10-bitową głębię kolorów oraz 100% pokrycie barw DCI-P3.

Urządzenie wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami z uwagi na niewielką przekątną ekranu i niskonapięciowe komponenty, które producent schował w grubej na 14,9 mm obudowie, przypominającej trochę MacBooka Pro 13″, w którym przekątna ekranu jest nieco mniejsza.

Lenovo Yoga Slim 9i
fot. Lenovo

Lenovo Yoga Slim 7i Pro X i Yoga Slim 7 Pro X – różnicę stanowią procesory

Modele z dopiskiem 7(i) Pro X będą natomiast oferowały „standardowe”, nieniskonapięciowe procesory. Mamy wariant z dopiskiem „i” – te otrzymają układy Intel Alder Lake-H 12. generacji, a także bez „i” – tutaj znajdą się procesory AMD Ryzen 6000. Procesory będą wspierane do 32 GB pamięci operacyjnej LPDDR5 i układem graficznym GeForce RTX 3050 ze sterownikiem NVIDIA Studio.

Laptop otrzyma 14,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 3K i częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Ponadto w niektórych wersjach urządzenia panel będzie dotykowy. Wyświetlacz zapewnia 100% pokrycie barw sRGB, a do tego może pochwalić się również certyfikatem TÜV Hardware Blue Light. Całość jest zamknięta w nieco cięższej obudowie – waży 1,6 kg.

Lenovo Yoga Slim 7i Pro i Yoga Slim 7 Pro

Pozbywając się litery „X” w swoich laptopach, producent chce przekazać, że serwuje użytkownikom lepszą specyfikację. Tutaj sytuacja się komplikuje, ponieważ mamy zarówno 14-calowe, jak i 16-calowe urządzenia, które bardzo różnią się od siebie specyfikacją.

14-calowy Yoga Slim 7i Pro w najtańszej wersji ma na pokładzie procesor Intel Core z dopiskiem „P”, a w najlepszej „H” i kartę graficzną GeForce RTX 2050, zaś Yoga Slim 7 Pro, niezależnie od wersji, będzie miał do dyspozycji procesory AMD Ryzen 6000 bez dedykowanych kart graficznych. Mniejsze warianty dostaną ekran OLED.

Najmocniejszy wariant Lenovo Yoga Slim 7i Pro 16″ otrzyma procesor Alder Lake-H oraz kartę graficzną Intel ARC A370M, a Yoga 7 Pro AMD Ryzen 6000 zostanie połączony z dedykowaną kartą graficzną RTX 3050 Ti. Specyfikację uzupełnią 16-calowe wyświetlacze IPS 2,5K z częstotliwością odświeżania do 165 Hz.

Lenovo Yoga Slim 7i Carbon

Kolejnym ultrabookiem z serii będzie Lenovo Yoga Slim 7i Carbon. To najmniejszy przedstawiciel z całej rodziny, bowiem ma na pokładzie 13,3-calowy ekran (przekątna jak z MacBooka Air!) i rozdzielczości 2,5K. Matryca to LCD IPS, która zapewnia 8-bitową głębię kolorów i pokrycie przestrzeni barw sRGB na poziomie 100%.

Ten laptop napędzą niskonapięciowe procesory Intel Core 12. generacji Alder Lake-P, a całość ma być zamknięta w wytrzymałej obudowie z włókien węglowych (stąd taka właśnie nazwa) w połączeniu ze stopem magnezu klasy lotniczej. Urządzenie ma ważyć mniej niż 1 kg, a jego grubość to zaledwie 14,8 mm.

Lenovo Yoga 7

Podstawowy Yoga 7 to ostatni laptop z najnowszej odsłony rodziny Yoga. Ma on na pokładzie 14-calowy, dotykowy wyświetlacz o proporcjach 16:10, wykonany w technologii OLED oraz pracujący w rozdzielczości 2,8K z funkcją tabletu – wspiera obsługę rysikiem.

fot. Lenovo

Urządzenie, niezależnie od wersji, napędzi procesor z serii AMD Ryzen 6000. Będzie to zatem solidny sprzęt stworzony do pochłaniania treści, bowiem dodatkowo znajdują się tu cztery głośniki certyfikowane Dolby Atmos.

Lenovo Yoga AIO 7

Na koniec pozostawiłem urządzenie, które nie jest laptopem, tylko komputerem typu AiO (All-in-One). Cechuje się on przede wszystkim 27-calowym wyświetlaczem, wykonanym w technologii IPS i pracującym w rozdzielczości 4K. Ekran wyróżnia się 95% pokryciem barw DCI-P3, wąskimi ramkami i funkcją pivot – można obrócić go o 90 stopni.

Lenovo Yoga AIO 7
fot. Lenovo

Urządzenie ma na pokładzie stricte mobilne komponenty, czyli procesor z serii AMD Ryzen 6000 oraz dedykowaną kartę graficzną Radeon RX 6600M (która trafia do laptopów). Producent nie zapomniał tu o 5 W głośnikach, stworzonych z marką JBL. Na tyle urządzenia znajduje się pełny zestaw najpotrzebniejszych złącz.