Huawei EMUI 12 logo
EMUI 12 (źródło: Huawei)

Czekasz na EMUI 12? Sprawdź, kiedy dostaniesz aktualizację

Proces udostępniania EMUI 12 dla smartfonów Huawei już się rozpoczął, ale wielu użytkowników popularnych modeli wciąż z niecierpliwością czeka na aktualizację. Producent udostępnił oficjalny harmonogram udostępniania najnowszej wersji interfejsu dla urządzeń ze swojego portfolio.

Harmonogram aktualizacji do EMUI 12 dla smartfonów Huawei (lista)

Proces udostępniania EMUI 12 idzie dość powoli. Dla przypomnienia, interfejs został oficjalnie zaanonsowany pod koniec sierpnia 2021 roku, czyli już pół roku temu, a aktualizację, przynajmniej na rynkach zagranicznych, tj. poza Chinami, otrzymało niewiele modeli.

Jak podaje Huawei, w Europie Północno-Wschodniej i Europie Zachodniej EMUI 12 otrzymały modele Huawei P40, Huawei P40 Pro, Huawei P40 Pro+, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 30 Pro i Huawei Mate Xs. Częściowo aktualizacja trafiła też już do posiadaczy smartfonów Huawei P40 Lite i Huawei P40 Lite 5G.

Z uwagi na brak Usług Mobilnych Google (GMS), liczba użytkowników ww. smartfonów jest relatywnie niewielka – więcej osób wciąż czeka na aktualizację, w tym posiadacze smartfonów z serii Huawei P30 i Mate 20. Producent zapowiada, że EMUI 12 zostanie udostępnione w kwietniu 2022 roku dla modeli Huawei P30, Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Mate 20 RS (Porsche Design), Huawei Mate 20 X 5G i Huawei nova 5T.

Huawei zapewnia, że wciąż nieustannie optymalizuje doświadczenie EMUI 12 i prosi użytkowników o cierpliwość. Teraz jednak wiadomo już, ile jeszcze muszą poczekać. Wcześniej nie podał bowiem konkretnego terminu, a jedynie informację, że aktualizacja zostanie udostępniona w pierwszej połowie 2022 roku. Kwiecień to konkretny termin, o ile w międzyczasie coś się nie wydarzy, co opóźniłoby wydanie stabilnej wersji nowego interfejsu.

Huawei EMUI 12 aktualizacja update
źródło: Huawei

Trzeba też zauważyć, że w kolejce po aktualizację do EMUI 12 stoją również inne smartfony, w tym z serii Huawei P20 i Huawei Mate 10. W ich przypadku producent nie podał jednak przybliżonego terminu udostępnienia nowego wydania interfejsu, aczkolwiek według ostatnich deklaracji, także i one mają dostać update w pierwszej połowie 2022 roku.