Samsung Galaxy A73 coraz bliżej. Będzie atrakcyjnym smartfonem

Samsung zaprezentował już pierwsze smartfony z nowej generacji serii Galaxy A (Galaxy A13 i Galaxy A23), ale wciąż wypatrujemy premiery najbardziej wyczekiwanych modeli, szczególnie że Galaxy A52 5G i Galaxy A52s 5G okazały się prawdziwymi hitami. Nadchodzący Samsung Galaxy A73 również będzie miał czym kusić klientów.

Samsung Galaxy A73 będzie atrakcyjnym smartfonem

Chodzą słuchy, że Samsung zaprezentuje nowe smartfony z serii Galaxy A już w tym miesiącu. Każdy dzień może zatem przynieść informację o ich oficjalnej premierze, lecz na razie wciąż mamy do dyspozycji tylko liczne, nieoficjalne doniesienia. Te na temat Galaxy A73 brzmią jednak bardzo obiecująco. Klienci na pewno zainteresują się tym modelem.

W sieci pojawiło się kilka grafik, które – jak się podejrzewa – przedstawiają właśnie Galaxy A73. Pod względem designu nie będzie rewolucji – smartfon ma być bardzo podobny do swojego bezpośredniego poprzednika, tj. Galaxy A72, a także innych modeli z serii Galaxy A. Więcej zmian zajdzie natomiast we wnętrzu.

Przede wszystkim Samsung Galaxy A73 będzie obsługiwał sieć piątej generacji dzięki zastosowaniu procesora Qualcomm Snapdragon 750G z modemem 5G. Dla przypomnienia, Galaxy A72 trafił na rynek tylko w wersji, która nie zapewnia wsparcia dla technologii 5G (ma ona na pokładzie układ Qualcomm Snapdragon 720G).

Do sieci przedostała się także grafika, która zdradza część specyfikacji Galaxy A73. Wynika z niej, że na przodzie smartfona, w okrągłym otworze pośrodku górnej części wyświetlacza, znajdzie się aparat o rozdzielczości 32 Mpix. Na tyle natomiast cztery: 64 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, 12 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym, 5 Mpix do zdjęć makro i 5 Mpix do pomiaru głębi.

Dla przypomnienia, Galaxy A72 oferuje tzw. teleobiektyw z 3x zoomem optycznym i 30x zoomem cyfrowym. Na pokładzie Galaxy A73 go jednak zabraknie. Niewykluczone, że Samsung zdecydował się na taki krok, aby zrekompensować dodatkowe koszty, które pociągnęło za sobą zastosowanie procesora z modemem 5G.

smartfon Samsung Galaxy A73 5G smartphone
źródło: 91mobiles

Widoczna powyżej grafika zdradza też, że Samsung Galaxy A73 będzie miał port USB-C, ale 3,5 mm złącza słuchawkowego już nie. Nie widać również informacji o czytniku linii papilarnych, więc spodziewamy się, że znajdzie się on pod ekranem AMOLED, który ma mieć przekątną 6,7 cala i rozdzielczość Full HD+. Do tego nie powinno zabraknąć funkcji odświeżania obrazu z częstotliwością przynajmniej 90 Hz.

Pozostała specyfikacja Galaxy A73 nie jest znana, podobnie jak cena. Dla przypomnienia, Samsung Galaxy A72 kosztował na start w Polsce od 1999 złotych za wersję 6 GB/128 GB (za wariant 8 GB/256 GB Samsung życzył sobie 2299 złotych).