Huawei EMUI 12 logo
EMUI 12 (źródło: Huawei)

EMUI 12 nawet dla czteroletniego smartfona. Huawei udostępnił harmonogram aktualizacji

Huawei udostępnił harmonogram aktualizacji do EMUI 12 dla swoich smartfonów. Okazuje się, że nową wersję interfejsu otrzymają nawet czteroletnie modele. Sprawdź, czy Twój znajduje się na liście.

Pomimo ciężkich chwil na rynku globalnym, Huawei nie odpuszcza

Przypomnijmy, że od kilku lat firma znajduje się na tzw. czarnej liście USA, co utrudnia jej współpracę z amerykańskimi podmiotami i korzystanie z ich technologii. W czerwcu 2021 roku sankcje zostały podtrzymane i rozszerzone na kolejne chińskie przedsiębiorstwa.

Szczęśliwie dla Huawei, prawo nie działa wstecz, więc właściciele urządzeń z Androidem nie zostali pozbawieni z dnia na dzień działającego sprzętu, jednak o aktualizacjach do Androida 11 i Androida 12 mogą na razie zapomnieć.

Huawei udostępnił harmonogram aktualizacji do EMUI 12

Informacja została przekazana oficjalnie przez producenta w trakcie streamu APAC na YouTube, gdzie oprócz nowości od firmy, otrzymaliśmy również listę smartfonów kompatybilnych z EMUI 12. Aktualizacji do najnowszej nakładki możemy się spodziewać w pierwszej połowie 2022 roku na:

  • Mate 10/Mate 10 Pro/Mate 10 Porsche,
  • Nova 7/Nova 7i/Nova 7 SE,
  • Nova 5T,
  • Nova 4/Nova 4E,
  • Y9S,
  • Y9 Prime 2019,
  • Y8P.

Ta lista pokazuje, że firmie zależy na użytkownikach

Oczywiście, możemy mówić, że Huawei musi aktualizować swoje sprzęty, pomimo braku dostępu do Androida 12, ponieważ wraz z końcem wsparcia właściciele po prostu zmienią swoje smartfony na inne, niekoniecznie na modele z oferty Huawei.

Niemniej jednak, dla osoby spoza branży, nie interesującej się smartfonami na co dzień, taka informacja wygląda inaczej. Taki klient widzi, że firmie zależy na aktualizacji jego urządzenia, nawet jeżeli nie jest to flagowiec lub smartfon w przyszłym roku będzie miał 4 lata na karku.

Co nowego w EMUI 12?

EMUI 12 nie wnosi rewolucyjnych zmian. Jak podaje producent, „design interfejsu jest zgodny ze zmysłami użytkownika”. Został on nieco zmodernizowany, aby oferował „czysty, wyrafinowany wygląd”, a interakcja z nim była bardziej naturalna i płynna.

Jedną z nowych opcji w EMUI 12 jest możliwość zmiany wielkości i pogrubienia fontów, natomiast większą zmianą jest mocno przeprojektowana belka z szybkimi ustawieniami, wysuwana pociągnięciem palca od góry ekranu.

Ponadto EMUI 12 ma zapewnić wygodniejszą komunikację i współpracę z innymi urządzeniami Huawei, a także jeszcze wyższy poziom prywatności i zabezpieczenia użytkownika.