Android Auto
(fot. Tabletowo.pl)

W Android Auto pojawił się irytujący błąd. Użytkownicy skarżą się na Mapy Google

Zdecydowanie Android Auto to świetnie rozwiązanie dla kierowców, ale niestety nie jest pozbawione błędów i niedociągnięć. Co więcej, można odnieść wrażenie, że o kolejnych problemach słyszymy zbyt często. Najnowszy błąd związany jest z Mapami Google.

Mapy Google działają nawet po opuszczeniu samochodu

Trzeba przyznać, że ostatnio dzieje się całkiem sporo w świecie Android Auto. Nie chodzi nawet o nowy interfejs Coolwalk, bowiem najpewniej od kilku miesięcy jest on już dostępny u wszystkich użytkowników. Niedawno mogliśmy usłyszeć o zmianach, które ułatwią podróżowanie samochodem elektrycznym, a także o usunięciu jednego z ograniczeń. Dowiedzieliśmy się jeszcze o przeprojektowanym wyglądzie Asystenta Google.

Niestety, tym razem nie mamy dobrych informacji. Okazuje się, że użytkownicy skarżą się na kolejny błąd. Oczywiście może to być irytujące, tym bardziej, że problemy występują stanowczo zbyt często. Jasne, nie pojawiają się one u wszystkich osób, ale jednak nie brakuje kierowców, którzy dość często muszą radzić sobie z różnymi przeszkodami w Android Auto.

Jak wynika ze skarg użytkowników, najnowszy problem dotyczy działania Map Google. Po wyjściu z samochodu powinny one zostać wyłączone, ale tak się nie dzieje. Aplikacja wciąż działa na smartfonie, co jak najbardziej może być denerwujące w określonych sytuacjach – np. nie potrzebujemy słyszeć dźwięków nawigacji, gdy jesteśmy w sklepie lub zatrzymaliśmy się na stacji paliw.

Nowy Android Auto test fot. Tabletowo.pl
Mapy Google w Android Auto (fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

Na szczęście działanie Map Google można w łatwy sposób przerwać – wystarczy zamknąć aplikację na smartfonie. Owszem, nie mamy do czynienia z poważnym błędem, który uniemożliwia korzystanie z Android Auto. Z drugiej strony takie zachowanie nawigacji nie jest pożądane przez użytkowników, bowiem wymaga wykonania dodatkowych czynności po wyjściu z samochodu – normalnie nie musimy nawet wyciągać smartfona z kieszeni, bowiem aplikacja zostanie zamknięta automatycznie.

Na naprawienie błędu w Android Auto musimy jeszcze poczekać

Jak wskazuje serwis 9to5Google, błąd występuje m.in. na Google Pixel Fold z zainstalowanym Android Auto 10.0 i Mapami Google w wersji 11.88. Ponadto inni użytkownicy skarżą się, że problem pojawia się na innych konfiguracjach, aczkolwiek głównie na smartfonach Samsunga i Pixelach.

Miejmy nadzieję, że Google usunie błąd w jednej z najbliższych aktualizacji. Jak już wcześniej wspomniałem, nie jest to naprawdę duży problem, ale jednak potrafi być irytujący.