Nowy Android Auto test Yanosik
(fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

Android Auto zyskał znacząco zmieniony wygląd Asystenta Google

Użytkownicy Android Auto, którzy zdecydują się skorzystać z obsługi głosowej, mogą zobaczyć przeprojektowany wygląd Asystenta Google. Jest on już wdrażany u części osób.

Nowy wygląd Asystenta Google w samochodach

Od udostępnienia nowego Android Auto z interfejsem Coolwalk wydanych zostało całkiem sporo aktualizacji oprogramowania Google dla kierowców, ale nie wprowadziły one znaczących zmian. Zazwyczaj zainstalowanie nowej wersji aplikacji oznaczało brak jakichkolwiek widocznych różnic, a ewentualne zmiany wprowadzane były „pod maską”. Owszem, zdarzały się wyjątki, jak chociażby ostatnie usunięcie irytującego ograniczenia, ale zazwyczaj zmiany nie były odczuwalne przez użytkowników.

Wydawało się, że Android Auto 10.0, który ostatnio został wydany w kanale testowym beta, także nie przynosi żadnych zmian. Okazuje się, że jednak najpewniej z nim powiązana jest aktualizacja Asystenta Google. Otóż użytkownicy, którzy zainstalowali nową wersję, zauważyli odświeżony wygląd Asystenta.

Niewykluczone, że docelowo Android Auto 10.0 nie będzie potrzebny i wystarczy zainstalować aktualizację samego Asystenta Google, aby mieć dostęp do nowego wyglądu. Obecne informacje wskazują jednak, że nowy wygląd aktywuje się tylko w przypadku wersji Android Auto 10.0 beta.

test nowy Android Auto
Dotychczasowy wygląd Asystenta Google (fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

Co się zmieniło?

Dotychczas, gdy Asystent Google został wywołany, to pojawiał się szary pasek z logo umieszczonym z lewej strony, a pozostała część paska wyświetlała słowa wypowiedziane przez użytkownika. Natomiast nowy wygląd Asystenta Google w Android Auto przypomina to, jak zmienił się interfejs Asystenta na wybranych smartfonach w erze Google Pixela 4.

Asystent Google w Android Auto
Nowy wygląd Asystenta Google (fot. 9to5Google)

Google zdecydowało się usunąć logo, a zamiast niego pojawiły się cztery niewielkie, świecące paski na dole, które nawiązują do kolorów Asystenta Google. Wciąż jednak wyświetlane są słowa wypowiedziane przez użytkownika. Owszem, nie jest to ogromna zmiana, ale teraz całość prezentuje się po prostu bardziej nowocześnie.

Trudno stwierdzić, kiedy opisywana nowość trafi do wszystkich użytkowników. Możliwe, że koniecznie będzie poczekanie na stabilną wersję Android Auto 10.0 lub ewentualnie przeprojektowany Asystent Google zostanie udostępniony wcześniej/później w innej aktualizacji.