(fot. pixabay.com)

WhatsApp z dwoma trybami Dark Mode. Jeden sprawdzi się w iPhone’ach z ekranami OLED

Twórcy WhatsAppa zamierzają wprowadzić w swojej aplikacji ciemny motyw. Co ciekawe, użytkownicy mają otrzymać dostęp do dwóch różnych trybów.

Dark Mode coraz popularniejszy

Jak z pewnością zauważyliście, obecnie na rynku oprogramowania panuje trend wdrażania opcjonalnego ciemnego motywu. Mroczniejsze kolory pojawiły się już w Androidzie 10, wielu nakładkach producentów smartfonów, a także w iOS 13 i iPadOS.

Dark Mode dostępny jest również w wielu popularnych aplikacjach, zarówno tych na desktopie, jak i na smartfonach oraz tabletach. Możemy go włączyć chociażby w Google Chrome, Operze, Messengerze czy Dysku Google. Ponadto, ciemny motyw dostępny jest na wybranych stronach internetowych – YouTube czy Notatki Keep. Tak, również na Tabletowo.pl mamy Dark Mode, który pozytywnie wpływa na komfort czytania nocą.

WhatsApp wkrótce z ciemnym motywem

Kolejną aplikacją, która niebawem otrzyma Dark Mode jest WhatsApp. Warto dodać, że jest on testowany od dłuższego czasu, ale wciąż nie doczekaliśmy się masowego wdrożenia u wszystkich użytkowników stabilnej wersji komunikatora.

Według serwisu WABetaInfo.com, właściciele urządzeń działających pod kontrolą iOS mają otrzymać dwa tryby ciemnego motywu w aplikacji WhatsApp. Pierwszy, stawiający przede wszystkim na ciemnoszare kolory, powinien pozytywnie wpłynąć na korzystanie z aplikacji nocą. Z kolei drugi, w którym tło jest po prostu czarne, może dodatkowo wydłużyć czas pracy na akumulatorze.

WhatsApp – dwa tryby Dark Mode na iOS. (fot. WABetaInfo.com)

Należy mieć na uwadze, że zalety drugiego trybu odczują wyłącznie właściciele nowszych i droższych iPhone’ów. Chodzi o modele wyposażone w ekran OLED, czyli iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, a także iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy ciemny motyw pojawi się u wszystkich osób w stabilnym wydaniu komunikatora. Obecnie nowość pozostaje w fazie wczesnych testów. Niewykluczone, że możliwość wyboru jednego z dwóch Dark Mode z czasem zostanie wdrożona również na Androidzie.

Oczywiście twórcy WhatsAppa mogą podjąć decyzję o pozostawieniu wyłącznie jednego trybu ciemnego. W celu zachowania lepszej spójności z interfejsem iOS 13, wybór może paść na całkowicie czarny motyw.

Polecamy również:

WhatsApp na Androida wreszcie z obsługą czytnika linii papilarnych

źródło: PhoneArena, WABetaInfo.com