Przeprojektowany YouTube dociera do większej liczby użytkowników – nareszcie | Tabletowo.pl

Przeprojektowany YouTube dociera do większej liczby użytkowników – nareszcie

Dołącz do dyskusji 0

Ile to będzie? Już ze trzy lata, odkąd Google zaczęło wprowadzać do swoich aplikacji wygląd Material Design? Można by oczekiwać, że jeden z najważniejszych serwisów tego giganta, otrzyma nowy wygląd wkrótce po wprowadzeniu wizualnych zmian w innych usługach. I choć takie na przykład desktopowe Dokumenty Google zmieniły swoje szaty w połowie 2014 roku, to na YouTube musieliśmy czekać aż do teraz. Przynajmniej coś się w tym temacie ruszyło.

W kwietniu zeszłego roku YouTube testował nowy wygląd swojej strony w wersji na komputery. Tym razem interfejs zmienił się pod silnym wpływem standardów Material Design i nareszcie będzie wizualnie pasować do reszty produktów Google’a. Z doniesień wynika, że coraz więcej użytkowników może przetestować zrewidowaną wersję YouTube samemu.

Przebudowa serwisu wprowadza kilka istotnych zmian, w tym opcję wyboru pomiędzy trybem jasnym i ciemnym (w końcu). Inaczej też wyglądają ikony w głównym menu po lewej stronie i niewielkim modyfikacjom poddano ich układ. W sieci pojawiają się coraz to nowsze screeny przedstawiające odmienionego YouTube’a. Poniżej kilka z nich.

Nie wiadomo, czy to globalna zmiana, czy też YouTube udostępnia zmieniony interfejs strony tylko ograniczonej liczbie użytkowników. Tak, czy inaczej, dajcie znać w komentarzach, czy czasem nie włączył się Wam na YouTube Material Design.

Na redditcie pojawiła się instrukcja, do której zastosowanie się skutkuje wymuszeniem nowego wyglądu w desktopowym YouTube, jeśli tylko jesteśmy tam zalogowani. Ci, którzy lubią grzebanie w kodzie strony i tego typu eksperymenty, będą zadowoleni z tego linku.

źródło: AndroidPolice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona