(fot. Tabletowo.pl)

Dark Mode w Google Keep także w przeglądarce internetowej

Google sukcesywnie wprowadza ciemny motyw do kolejnych mobilnych aplikacji, a także do usług i oprogramowania dostępnego na desktopie. Dark Mode można już włączyć w Google Chrome, zarówno w wersji na Windows, jak i macOS. Ponadto, ciemniejsze kolory dostępne są na YouTube. Teraz do grona webowych aplikacji z funkcją Dark Mode dołączają Notatki Keep.

Reklama

Użytkownicy Google Keep mogą już od połowy maja korzystać z ciemnego motywu na urządzeniach z Androidem. Pozwala on na pozbycie się dominującego białego tła, które negatywnie wpływa na czas pracy na jednym ładowaniu, a także na komfort używania smartfona w nocy. Dodatkowo, wprowadzenie Dark Mode w Notatkach Keep ma jeszcze jeden cel – przygotowanie aplikacji na systemowy ciemny motyw w nadchodzącym Androidzie Q.

Dark Mode również w aplikacjach internetowych

Google nie zamierza ograniczać się wyłącznie do Androida. Ciemniejsze kolory będą wprowadzane także w wybranych aplikacjach dostępnych z poziomu przeglądarki internetowej.

Jak już wspomniałem, Dark Mode jest oferowany na YouTube, co świetnie sprawdza się podczas nocnych maratonów z filmami. Do YouTube dołącza właśnie kolejne usługa Google, która zapewnia ciemne kolory w przeglądarce internetowej. Teraz „nocne maratony” będzie można urządzać również podczas pisania notatek.

(fot. 9to5Google)

Google Keep z ciemnym motywem na desktopie wygląda identycznie jak w wydaniu na smartfony. Tło utrzymane jest w ciemnoszarej kolorystyce, a pastelowe kolory notatek są teraz zauważalnie bardziej stonowane. Całość prezentuje się spójnie i trzeba przyznać, że wygląda po prostu dobrze. Przełącznik, który umożliwia przejście na nowy schemat kolorów, znajduje się w menu z opcjami (ikona koła zębatego w prawym górnym rogu).

Niestety, wciąż większość użytkowników nie ma dostępnej opcji pozwalającej aktywować Dark Mode. Funkcja jest już wdrażana, ale priorytetowo zostały potraktowane osoby używające G Suite. Reszta użytkowników musi natomiast uzbroić się w cierpliwość – ciemny motyw wydawany jest stopniowo i cały proces potrwa przez najbliższe tygodnie.

źródło: 9to5Google