(fot. Mateusz Budzeń)

Chrome 74 z ciemnym motywem już na Windows 10. Jak go włączyć?

Użytkownicy macOS mogą korzystać z ciemnego motywu w Google Chrome od wersji 73. Z kolei osoby preferujące Windowsa musiały trochę dłużej poczekać. Google, wraz z udostępnieniem Chrome’a 74, wreszcie wprowadził ciemniejsze kolory również w wydaniu przeglądarki na system operacyjny Microsoftu.

Google zaczął udostępniać nową aktualizację Chrome’a na urządzenia z macOS, Windowsem i Linuxem. Aktualizacja powinna być już dostępna u większości użytkowników. W celu jej pobrania należy w opcjach wybrać Pomoc, a następnie Google Chrome – informacje. Wymagane będzie ponowne uruchomienie przeglądarki.

Google Chrome wprowadza ciemny motyw

Nie trzeba już sięgać po motywy z Chrome Web Store, aby móc korzystać z Chrome’a z aktywnym Dark Mode. Wprowadzony ciemny motyw nie dodaje czarnego koloru, ale identycznie jak w wydaniu na macOS, interfejs przeglądarki utrzymany jest w ciemnoszarej kolorystyce. Wygląda bardzo podobnie do przeglądarki uruchomionej w trybie incognito.

Google Chrome na Windows 10 już z ciemnym motywem.

Dark Mode włącza się automatycznie, gdy w Windows 10 ustawione są ciemne kolory dla całego systemu i aplikacji. Celem jest wizualne dostosowanie się przeglądarki. Niestety, wciąż nie wszyscy użytkownicy mogą zobaczyć ciemny motyw w Chrome. Wprowadzany jest on stopniowo, najpewniej aby wyłapać ewentualne problemy przed udostępnieniem u wszystkich osób.

Chrome na Windows – jak włączyć ciemny motyw?

Jeśli nie znaleźliście się na liście wybrańców, którzy mogą korzystać z Dark Mode w przeglądarce Google, to może wymusić włączenie nowego wyglądu. W tym celu:

  1. Klikamy na ikonę skrótu do przeglądarki Google Chrome i wybieramy pozycję Właściwości
  2. Następnie w oknie tekstowym, przy pozycji Element docelowy, dopisujemy po spacji –force-dark-mode
  3. Należy zapisać zmiany i ponownie uruchomić przeglądarkę. Tryb ciemny powinien być już włączony
Google Chrome – tutaj włączysz ciemny motyw.

Chrome niebawem z trybem czytania i innymi nowościami

Google pracuje także nad innymi nowościami, które niebawem mogą zostać wdrożone do finalnej wersji Chrome’a. Przeglądarka powinna otrzymać tryb czytania, usprawniony system ochrony oraz integrację z Asystentem Google. Data wprowadzenia nie jest jednak znana.

źródło: The Verge