fot. Android Police

Messenger z funkcją Dark Mode już dostępny!

Serwis TEKNOGADYET odkrył, że Facebook po „cichaczu” w najnowszej aktualizacji Messengera udostępnia Dark Mode. Niestety, na obecną chwilę czarny tryb jest dostępny tylko na terenie Filipin. Niemniej jednak, w najbliższym czasie aktualizacja powinna trafić również do kraju nad Wisłą.

O ciemnym motywie Messengera słyszymy już od października ubiegłego roku. Od wczoraj Filipińscy użytkownicy komunikatora mogą włączyć go na swoich telefonach. Facebook jednak nieco utrudnia użytkownikom uruchomienie Dark Mode. Spodziewaliśmy się, iż aby włączyć czarne tło Mesengera, konwencjonalnie przejdziemy do ustawień, a tam włączymy wybraną funkcję. Niestety, nie jest to takie proste, jak miałoby się wydawać. Aby funkcja zaczęła działać na naszym koncie, należy wykonać szereg ruchów.

Jak włączyć Dark Mode w Messengerze?

Aby aktywować ciemny tryb aplikacji, użytkownicy muszą wejść w jakąkolwiek konwersację, następnie zmienić emoji czatu na księżyc (?). Po wysłaniu emotki do swojego znajomego, należy ją kilkukrotnie dotknąć, po chwili na ekranie powinien pojawić się efekt „spadających księżyców”

Efekt spadających księżyców

Po wykonaniu tych czynności Messenger powinien zakomunikować użytkownikowi, że w sekcji ustawień możliwa jest opcja włączenia Dark Mode. Po jej uruchomieniu można zmienić emoji rozmowy na inne, bez obawy o stracenie ciemnego motywu. 

Widzimy, że Facebook nie ułatwił użytkownikom włączenia czarnego trybu aplikacji. Czym jest to spowodowane? Nie wiemy, ale wszystko wskazuje na ograniczone testy. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie firma Zuckerberga udostępni tę funkcję również w naszym kraju. Ja natomiast polecam zaktualizowanie Messengera do najnowszej wersji i sprawdzanie czy nowa funkcja nie pojawiła się właśnie w Polsce.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

W Messengerze w końcu pojawiła się opcja, na którą czekały miliony: możliwość usunięcia wysłanej wiadomości

Źródło: teknogadyet,

Aktualizacja:

Jak donosicie w komentarzach, po aktualizacji Messengera i wykonaniu powyższego kroku z wysłaniem księżyca, tryb ciemny działa również w Polsce!