(fot. Tabletowo.pl)

WhatsApp na Androida wreszcie z obsługą czytnika linii papilarnych

Korzystasz z WhatsAppa na urządzeniu z Androidem? Mamy dobrą wiadomość. Po okresie testów, twórcy komunikatora właśnie rozpoczęli wdrażanie nowej metody blokady z wykorzystaniem odcisku palca.

Największą zaletą jest wygoda

Owszem, wiele czytników linii papilarnych montowanych w smartfonach czy tabletach nie jest idealna. Mimo tego, zapewniają one akceptowalny poziom ochrony danych, a ponadto korzystanie z nich jest odczuwalnie wygodniejsze, niż wprowadzanie kodu PIN czy rysowanie wzorów na ekranie smartfona. W związku z tym, opisywana nowość w aplikacji WhatsApp to jak najbardziej dobra zmiana.

Reklama

W celu aktywacji nowej metody uwierzytelnienia należy przejść do ustawień WhatsAppa. Teraz wybieramy pozycję Konto, klikamy na Prywatność i następnie na opcję Blokada odciskiem palca. W nowym oknie można włączyć funkcję, a także ją skonfigurować.

Nałożona blokada dotyczy ponownego otwarcia aplikacji i jest automatycznie aktywowana podczas wychodzenia z komunikatora. W założeniach ma ona zabezpieczyć wszystkie informacje, zarówno dane konta użytkownika, jak i prowadzone przez niego rozmowy. Oczywiście zabezpieczenia dotyczą sytuacji, gdy niepowołana osoba zyskałaby fizyczny dostęp do urządzenia z zainstalowanym WhatsAppem.

Dostępne opcje blokady odciskiem palca pozwalają na wybranie jednego z trybów działania. Użytkownik może zdecydować, czy automatyczna blokada będzie nakładana natychmiast, po minucie czy po 30 minutach. W oknie konfiguracji znajdziemy również funkcję ukrywającą zawartość powiadomień, co dodatkowo ma chronić prywatność użytkownika.

Aktualizacja jest aktualnie wdrażana u wszystkich użytkowników WhatsAppa. Należy mieć jednak na uwadze, że proces przeprowadzany jest stopniowo, więc jeszcze nie każdy może widzieć nową funkcję. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.

Co ze sprzętem Apple?

Właściciele urządzeń z logo nadgryzionego jabłka mogą od początku roku korzystać z biometrycznego zabezpieczenia. Działa zarówno Touch ID w starszych smartfonach, jak i Face ID w nowszym sprzęcie z Cupertino.

Włącznie wygląda podobnie jak w wersji na Androida. Należy otworzyć kartę Ustawienia, wybrać pozycję Konto, następnie kliknąć na Prywatność i poszukać opcji o nazwie Blokada ekranu. To już wszystko.

Polecamy również:

Tajne połączenia audio i wideo w Messengerze? Jakoś trudno mi w to uwierzyć

źródło: WhatsApp