Dysk Google pozwala już włączyć Dark Mode na Androidzie

Użytkownicy kolejnej aplikacji Google mogą już przejść na ciemną stronę mocy. Dysk Google w wersji na Androida otrzymał opcję zmiany motywu.

Dysk Google w ciemniejszych kolorach

Wybrane osoby mogły od kwietnia testować Dark Mode w aplikacji Dysk Google. Nowy motyw został wówczas udostępniony niewielkiej części użytkowników. Natomiast teraz jest on wdrażany u wszystkich na Androidzie. Z kolei właściciele urządzeń z iOS muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Reklama

Dysk Google z włączonym ciemnym schematem kolorów powinien lepiej pasować do wydanego już Androida 10. Wśród głównych nowości w systemie operacyjnym Google znalazł się bowiem systemowy Dark Mode. Warto wspomnieć, że część z oprogramowania Google na Androida także posiada już opcjonalny ciemny motyw – YouTube, Notatki Keep, Wiadomości czy Chrome.

Dysk Google z ciemnym motywem. (fot. Tabletowo.pl)

Ciemny motyw w Dysku Google zaprojektowano zgodnie z wytycznymi stosowanymi w pozostałych aplikacjach Google. Nie otrzymujemy więc po prostu czarnego tła, zamiast tego całość utrzymana jest w ciemnoszarych kolorach.

Pozostałe kolory, jak przykładowo ikonki przy plikach, również są dostosowanego do głównego schematu. Po aktywacji Dark Mode stają się one bardziej stonowane, aby nie zwracać na siebie aż tyle uwagi użytkownika. Ciemny motyw widoczny jest w każdym elemencie Dysku Google – ustawienia, wysuwana belka z opcjami, a także wbudowana wyszukiwarka.

Dysk Google – jak włączyć Dark Mode?

W celu aktywacji ciemniejszego schematu kolorów należy przejść do ustawień aplikacji. Następnie musimy wyszukać opcję Wybierz motyw. Powinna ona znajdować się prawie na górze dostępnych ustawień. Teraz pozostaje tylko zaznaczyć motyw o nazwie Dark.

Dysk Google z jasnym i ciemnym motywem. (fot. Tabletowo.pl)

Dysk Google pozwala na skorzystanie z dwóch trybów aktywacji Dark Mode. Pierwszy to ręczne włączenie, które przedstawiłem przed chwilą. Natomiast drugi aktywowany jest po wybraniu opcji Set by Battery Saver. Wówczas ciemne kolory włączą się automatycznie, gdy użytkownik wybierze w smartfonie tryb oszczędzania energii.

Apple także polubiło Dark Mode

Jednym z głównych trendów widocznych ostatnio na rynku oprogramowania jest wdrażanie ciemnych kolorów. Robi to Google, Microsoft, a także Apple. Firma Tima Cooka niebawem wprowadzi systemowy Dark Mode wraz z iOS 13, a rok temu udostępniła ciemny schemat kolorów w macOS.

źródło: 9to5Google, własne