Oppo Find N zrzut z filmu
Źródło: Oppo

Specyfikacja nowego składanego smartfona OPPO Find N2 ujawniona. Kiedy premiera?

Pierwszy składany smartfon OPPO wzbudził ogromne zainteresowanie. Bezpośredni następca ma wysoko ustawioną poprzeczkę, ale producent nie zamierza iść po linii najmniejszego oporu. Wiemy, co zostanie ulepszone w nowym modelu.

Specyfikacja OPPO Find N2 ujawniona przed premierą

Renomowany informator z Chin, Digital Chat Station, udostępnił wiadomość, z której wynika, że na zewnątrz bezpośredniego następcy OPPO Find N znajdzie się wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 2120×1080 pikseli z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Poprzednik ma ekran o podobnej przekątnej (dokładniej 5,49 cala), ale jednocześnie rozdzielczości 1972×988 pikseli, który zapewnia jedynie 60 Hz odświeżanie.

składany smartfon OPPO Find N fot. Tabletowo.pl
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Zewnętrzny wyświetlacz zostanie zatem mocno „podrasowany”. Na spory krok naprzód producent zdecydował się też w przypadku procesora, gdyż sercem OPPO Find N2 zostanie Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 wraz z autorskim chipem NPU MariSilicon X, podczas gdy poprzednik ma układ Qualcomm Snapdragon 888. Trochę szkoda jednak, że firma nie wybrała najnowszego SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który zadebiutuje oficjalnie za kilka dni i trafi do pierwszych smartfonów jeszcze w 2022 roku.

Na pokładzie OPPO Find N2 znajdzie się też akumulator o pojemności 4520 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy 67 W. Dla przypomnienia, poprzednik ma baterię 4500 mAh i obsługuje ładowanie przewodowe o mocy maksymalnie 33 W, a przy okazji również indukcyjne 15 W i zwrotne 10 W. Na tę chwilę nie wiemy jednak, czy podobne funkcje zaoferuje także najnowsza generacja.

Ponadto jeszcze przed premierą OPPO Find N2 dowiedzieliśmy się, że urządzenie otrzyma trzy aparaty na panelu tylnym: główny 50 Mpix z matrycą Sony IMX890, 48 Mpix z sensorem Sony IMX581 i obiektywem ultraszerokokątnym oraz 12 Mpix lub 13 Mpix teleobiektyw. Poprzednik oferuje natomiast zestaw 50 Mpix (szerokokątny) + 16 Mpix (ultraszerokokątny) + 13 Mpix (teleobiektyw).

Kiedy premiera OPPO Find N2?

Sam producent do tej pory nie zapowiedział oficjalnie premiery kolejnych składanych smartfonów. Liczba mnoga została użyta nie bez przyczyny, ponieważ OPPO od dawna szykuje grunt pod wprowadzenie na rynek dwóch nowych modeli, w tym jednego z klapką, który może być sprzedawany jako OPPO Find N Flip.

składany smartfon OPPO Find N fot. Tabletowo.pl
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Według niedawnych doniesień, w jego wnętrzu znajdzie się 6,8-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2520×1080 pikseli i aparat 32 Mpix z matrycą Sony IMX709, natomiast na zewnątrz 3,26-calowy ekran OLED oraz dwa aparaty: 50 Mpix (Sony IMX766) i 8 Mpix (Sony IMX355) z obiektywem ultraszerokokątnym. Urządzenie ma zasilać akumulator o pojemności 4300 mAh.

Spodziewamy się, że OPPO zaprezentuje swoje nowe składane smartfony jeszcze w 2022 roku.