Każde pokolenie jest inne, bowiem kształtuje je otaczający świat, a ten nieustannie się zmienia. Aby dotrzeć do Pokolenia Z, Agora stworzyła nowy serwis muzyczno-podcastowy o nazwie Tuba, który jest następcą platformy Tuba.FM, uruchomionej pod koniec października 2007 roku, czyli już ponad 15 lat temu. Osoby urodzone po 1995 roku z pewnością mogą uznać jego zawartość za atrakcyjną.
Tuba to nowy serwis muzyczno-podcastowy dla Pokolenia Z
Według Agory najważniejszym atutem Tuby są autorskie podcasty poświęcone różnorodnej muzyce, które poprowadzą artyści, dziennikarze i eksperci z branży muzycznej. Na start dostępnych będzie osiem:
- Type Beat (ENZU & Pham), poświęcony procesowi tworzenia i produkcji muzycznej,
- Top Tuby (Kamil Szufladowicz) – cotygodniowy przegląd nowości muzycznych z Polski i ze świata,
- Muzyka Miast (Kamil Szufladowicz) – muzyczne wycieczki po najbardziej muzykalnych miastach,
- Muddy Buddy Hour – MENT i jego goście o muzyce, branży, kulisach, inspiracjach, niewidzialnej codzienności.
- Ukryte Pragnienia (Kamil Wróblewski) – podróż w głąb muzycznych inspiracji polskich wykonawców,
- K-Cast (Matylda Hej) – koreańskie nowości, omówienia legendarnych bandów i historie idoli,
- FAMA (Krzysztof Nowak) – prawdziwa gratka dla fanów polskiego rapu,
- Mental Madness – Te-Tris & Diset i goście o mentalnej i psychologicznej stronie twórczości, życia artysty, biznesu muzycznego i branży kreatywnej.
Chcemy wsłuchać się szczególnie w potrzeby Generacji Z – przygotowaliśmy unikalną ramówkę podcastów i strumieniowanych list utworów. Będziemy tam, gdzie nasi odbiorcy i jednocześnie zbliżymy ich do twórców muzyki – to właśnie bliskość oraz interaktywność twórców i społeczności odbiorców jest jedną z cech charakterystycznych tego pokolenia. Tworzymy specjalną przestrzeń w mediach społecznościowych, która połączy te dwa światy. Marcin Kowalczyk, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w Grupie Radiowej Agory.
Ponadto na platformie Tuba dostępnych jest 20 stacji muzycznych z różną muzyką, m.in. polskim lub zagranicznym hip-hopem, alternatywną, K-Pop lub wyłącznie polską, a także cztery stacje radiowe: Radio Złote Przeboje, TOK FM, Radio Pogoda i Rock Radio Polska.
Naszym najważniejszym celem było dopasowanie oferty do oczekiwań wymagającej grupy odbiorców. Dla osób żyjących w świecie pełnym rozmaitych bodźców to właśnie podcasty mogą być doskonałym sposobem na pożyteczny relaks – dlatego nasze treści będą ciekawe, angażujące i rozrywkowe. Zebraliśmy w Tubie świetną ekipę podcasterów. Kamil Szufladowicz, szef muzyczny projektu Tuba
Gdzie można korzystać z nowej platformy muzyczno-podcastowej Agory?
Nowa Tuba 2.0 jest dostępna w wersji beta na stronie internetowej fm.tuba.pl. Ponadto można korzystać z niej za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android – program można pobrać ze Sklepu Google Play. Nowe odcinki podcastów będą dostępne również na Spotify, Podcasty Apple i Podcasty Google.