Xiaomi logo

Na widok tego smartfona Xiaomi opadnie Wam szczęka

Przed nami wielka premiera – Xiaomi przygotowuje do premiery nową generację flagowych smartfonów, których prawdopodobnie będą aż trzy. Wygląd jednego z nich szokuje – chiński producent pójdzie totalnie na całość.

Design tego smartfona to szok – tak wygląda topowy Xiaomi 12 Ultra

Wszystko wskazuje na to, że chiński gigant zaprezentuje nową generację flagowych smartfonów jeszcze w tym miesiącu. W jej skład wejdą przynajmniej trzy high-endowe modele: Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro i Xiaomi 12 Ultra. Ponadto do tej rodziny mają dołączyć także Xiaomi 12X oraz Xiaomi 12 Lite i Xiaomi 12 Lite Zoom. Niewykluczone jednak, że na tym się nie zakończy, bo firma znana jest z bardzo mocno rozbudowanego portfolio.

Producent zapewne nie jest zadowolony z tego, że przed premierą nowych high-endów do sieci wyciekły zdjęcia etui do trzech modeli z serii Xiaomi 12, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, jak prawdopodobnie będą wyglądać panele tylne nadchodzących smartfonów, w tym moduły aparatów.

W przypadku modelu podstawowego i z dopiskiem „Pro” w nazwie można powiedzieć, że sekcja z aparatami wygląda raczej standardowo. Smartfony zaoferują trzy obiektywy, a według nieoficjalnych doniesień, główny będzie miał rozdzielczość 50 Mpix.

Zdecydowanie ciekawiej, choć chyba lepszym określeniem byłoby – zaskakująco wygląda panel tylny Xiaomi 12 Ultra. W etui widać bowiem aż osiem otworów! Oczywiście nie w każdym znajdzie się aparat, ale na pewno będzie ich więcej niż w pozostałych dwóch flagowych modelach z tej serii, podobnie jak czujników wspierających działanie całego modułu.

Etui do Xiaomi 12 Ultra wskazuje również, że producent prawdopodobnie zrezygnował z umieszczenia na panelu tylnym dodatkowego ekranu jak w Mi 11 Ultra. Raczej wątpliwe, aby zdecydował się na okrągły, podobny do wyświetlacza, który znajdzie się w składanym Huawei Mate V z klapką (jego oficjalna premiera podobno 23 grudnia 2021 roku).

Nie wiemy, kiedy dokładnie firma zaprezentuje nową generację swoich flagowców, ale w przeszłości mówiło się, że w grudniu zadebiutuje jedynie następca Mi 11, a kolejne modele dopiero w 2022 roku. Grudniowa konferencja producenta ma jednak potrwać aż cztery (!) godziny, więc wszystko może się na niej zdarzyć. Zapewne w jej trakcie zobaczymy też MIUI 13.