Xiaomi 12 mini
Plakat z Xiaomi 12 mini. Źródło: Gizchina

Znamy część specyfikacji Xiaomi 12X. Szykuje się kolejny, mniejszy i wydajny smartfon

W ciągu kilku ostatnich lat smartfony zdecydowanie urosły – gdy przekroczyły 6 cali, coraz więcej producentów rozpoczęło masowo wydawać tzw. patelnie. Podobnie zrobiło Xiaomi, wydając kolejne generacje flagowców – a ekran tegorocznego topowego smartfona, czyli Mi 11 Ultra, osiągnął przekątną 6,81 cala. Jak się okazuje, Xiaomi chce nieco powrócić do korzeni, bowiem wszystko wskazuje na to, że Xiaomi 12X będzie kompaktowym – jak na dzisiejsze czasy – prawie flagowcem.

Poznaliśmy część specyfikacji Xiaomi 12X – nie będzie tu flagowego procesora

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat Xiaomi w wersji „mini”. Użytkownik portalu Weibo pod pseudonimem Digital Chat Station wrzucił na swoją tablicę plakat, który zdradził dane na jego temat. Urządzenie we wcześniejszych przeciekach miało mieć nazwę kodową L3 oraz oznaczenie kodowe 2112123G na chiński rynek oraz 2112123AC na globalny.

Najnowsze informacje, które podaje nam użytkownik Twittera, Kacper Skrzypek, potwierdzają numer modelu – na zrzucie ekranu jasno widzimy, że jest to wariant Xiaomi 12X, przeznaczony na rynek chiński, o kodzie 2112123G. W poście podaje on także informacje na temat specyfikacji, która pojawiła się już wcześniej.

Xiaomi 12X
Xiaomi 12X (źródło: Kacper Skrzypek)

Xiaomi 12X ma być napędzany przez 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 870, wyposażony w 1 rdzeń ARM Cortex-X1 taktowane 3,2 GHz, 3 średniowydajne rdzenie Cortex-A77 o częstotliwości 2,42 GHz oraz 4 energooszczędne rdzenie Cortex-A55, rozpędzające się do zegara 1,8 GHz.

Układ jest wspierany grafiką Adreno 650, a całość jest produkowana w 7 nm procesie litograficznym. Procesor ma być wspierany maksymalnie 12 GB pamięci RAM LPDDR5 i 256 GB pamięci wewnętrznej UFS 3.1.

Co więcej, smartfon powinien zostać wyposażony w mały, jak na obecne czasy, ekran AMOLED o przekątnej 6,28 cala. Panel ma być odświeżany adaptacyjnie do 120 Hz (za sprawą technologii LTPO), a dotyk w 480 Hz. Wyświetlacz ma cechować się także certyfikatem Dolby Vision, HDR10+, jasnością maksymalną na poziomie 1500 nitów oraz wbudowanym pod nim czytnikiem linii papilarnych.

specyfikacja Xiaomi 12 mini specs
Rzekoma specyfikacja i ceny Xiaomi 12 mini (źródło: Weibo via Gizchina)

Aspekt fotograficzny Xiaomi 12X nie jest do końca jasny, ponieważ jak na razie wiemy tylko, że będzie miał aparat główny z sensorem o rozdzielczości 50 Mpix. Urządzenie ma być zasilane przez ogniwo o pojemności 4200 mAh wspierane superszybkim ładowaniem o mocy 67 W.

Kiedy premiera? Kto wie, być może jeszcze w tym roku.